Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS4Switch
Okładka Umihara Kawase Fresh! (PC)

Umihara Kawase Fresh!

Umihara Kawase Fresh! to klasyczna platformówka, w której wcielamy się w mistrzynię przyrządzania sushi przemierzającą surrealistyczny świat zaludniony przez mieszkańców mórz, rzek i oceanów. W trakcie przygody bohaterka przygotowuje potrawy ze znalezionych po drodze składników.

Zręcznościowe | platformówki | 2.5D | side-scroll

Okładka Umihara Kawase Fresh! (PC)

data premiery gry:

18lip2019

Switch

23kwi2020

PS4

28maj2020

PC

Umihara Kawase Fresh! to klasyczna platformówka z elementami gry przygodowej. Deweloperem tytułu jest japońskie studio Saizensen, znane dzięki produkcjom takim jak Code of Princess i Blade Strangers. Produkcja jest częścią serii Umihara Kawase, która narodziła się w 1994 roku na konsoli SNES, a w kolejnych latach doczekała się kilku odsłon na innych popularnych platformach sprzętowych, takich jak PlayStation, PlayStation Vita czy Nintendo 3DS. Bohaterką wszystkich z nich jest Kawase Umihara, mistrzyni przyrządzania sushi, która przeniosła się do surrealistycznego świata zaludnionego przez inteligentnych mieszkańców mórz, rzek i oceanów.

Fabuła

Podczas kampanii w Umihara Kawase Fresh! główna bohaterka trafia do niewielkiego miasteczka Kingness, które okazuje się miejscem wyjętym wprost z jej dziecięcych marzeń. Kawase postania więc tam zostać, zatrudniając się jako kurierka, a także sporadycznie pracując jako szefowa kuchni w lokalnej restauracji. Z czasem dowiaduje się więcej o historii miasteczka i poznaje szczegóły na temat unoszącego się nad nim tajemniczego zamku, a także podziemnych głębinach, z których wyłaniają się monstra terroryzujące mieszkańców.

Mechanika

Umihara Kawase Fresh! to dość klasyczna dwuwymiarowa platformówka, która stawia nacisk na eksplorację rozległych poziomów oraz wykonywanie zadań zleconych nam przez mieszkańców Kingness. Kawase może wykonywać proste skoki i ataki, a także korzystać z wędki, która pełni rolę liny z hakiem. Dzięki niej możemy przyczepiać się do różnych powierzchni, a następnie wspinać się po żyłce się lub huśtać się na niej, by dostać się w normalnie niedostępne miejsca. W trakcie zabawy czeka na nas w sumie 50 przeciwników plus kilku różnych bossów, a także 75 questów. Po drodze znajdujemy przeróżne składniki potraw, które Kawase przechowuje w swoim magicznym i bezdennym plecaku. Korzystając z nich, bohaterka może przyrządzać potrawy pełniące rolę jednorazowych power-upów.

Tryby gry

Poza standardową kampanią, twórcy przygotowali także tryb Time Attack, w którym wykonujemy na czas wszystkie odblokowane wcześniej questy. Możemy spróbować także siły w specjalnych misjach – wyzwaniach.

Kwestie techniczne

Umihara Kawase Fresh! oferuje kolorową oprawę graficzną wykonaną w technice 2.5D. Chociaż tytuł nie wyróżnia się niczym nadzwyczajnym na tle konkrecji, zarówno świat, jak i główna bohaterka mają swój urok. Rozgrywce towarzyszy przyjemna dla ucha muzyka i efekty dźwiękowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 214,99 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Umihara Kawase Fresh!

Wymagania wiekowe Umihara Kawase Fresh!

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Umihara Kawase Fresh!

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7/8.1/10

Switch
PS4
PC