Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneXBOX
Okładka Ultra Bust-A-Move (XBOX)

Ultra Bust-A-Move XBOX

Ultra Bust-A-Move to kolejna część znakomitej logiczne serii, zapoczątkowanej w 1994 roku.

Logiczne | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox
Okładka Ultra Bust-A-Move (XBOX)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji XBOX:

4listopada2004

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ultra Bust-A-Move to kolejna część znakomitej logiczne serii, zapoczątkowanej w 1994 roku (chociaż sama idea wywodzi się od stareńkiego Bubble Bobble). Celem rozgrywki jest wystrzeliwanie, za pomocą działka nowych kulek (lub kryształków, jak kto woli) tak, aby te uderzały w już widoczne na planszy obiekty tego samego koloru i ułożyły się w kombinację minimum 3 w rzędzie, tworząc tym samym reakcję wybuchową i oczyszczając planszę. Czasem zwykły strzał nie wystarczy i trzeba pokombinować z rykoszetami.

Oprócz standardowego Classic Mode, gdzie przechodzi się przez coraz to trudniejsze plansze, autorzy wprowadzili jeszcze 3 inne tryby rozgrywki: See-Saw, Shot, i Blind Game. W pierwszym z nich należy balansować rozmieszczenie kulek na planszy, gdyż zbyt dużo po jednej stronie kończy rozgrywkę porażką. Jest to bardzo wymagający tryb dla lubujących się w wyzwaniach. W Shot mamy tylko jeden strzał, którym musimy odpowiednio uderzyć, by oczyścić cały ekran. Naturalnie poziom trudności systematycznie wzrasta. W Blind Game gracz nie widzi koloru kulek tak długo, dopóki ich jakąś nie trafi, co wymaga pewnej dozy szczęścia w rozgrywce.

Oprócz tego jest jeszcze tryb online, jednak został uproszczony do niezbędnego minimum. Tutaj wystarczy jedynie wybrać poziom umiejętności przeciwnika, z którym chcemy się zmierzyć, a konsola sama odnajdzie odpowiadającego naszym możliwościom gracza. Oprawa graficzna jest wręcz szaleńczo kolorowa i efektowna, wiele elementów jest generowanych losowo, co jednak nie utrudnia w zabawie. Nie uświadczymy tutaj żadnych porządnych utworów muzycznych, przez całą zabawę towarzyszy nam jedynie pianino.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Gry podobne do Ultra Bust-A-Move

Klasyfikacja PEGI Ultra Bust-A-Move

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Ultra Bust-A-Move

Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live