Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS2PSPWii
Okładka Ultimate Board Game Collection (PSP)

Ultimate Board Game Collection

Ultimate Board Game Collection jest pozycją, składającą się z dwudziestu klasycznych gier planszowych. Swoim zakresem obejmuje takie pozycje jak chińczyk, jego popularną wariację Parcheesi, go, domino, sto rodzajów puzzli typu: układanka, kości czy anagramy (odmiana Scrabble).

Logiczne

Okładka Ultimate Board Game Collection (PSP)

producent: Mere Mortals

wydawca: Valcon Games

data premiery gry:

6lip2006

PS2

7lut2007

PSP

14sie2007

Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ultimate Board Game Collection jest pozycją, składającą się z dwudziestu klasycznych gier planszowych. Swoim zakresem obejmuje takie pozycje jak chińczyk, jego popularną wariację Parcheesi, go, domino, sto rodzajów puzzli typu: układanka, kości czy anagramy (odmiana Scrabble). Developerzy nie trzymają się jednak sztywnych reguł i udostępnili opcję dowolnego modyfikowania zasad poszczególnych konkurencji. Istnieje także sposobność do własnego wyboru wirtualnego otoczenia, w którym przeprowadzane są zawody.

Warto dodać, że każda z plansz jest trójwymiarowa, a rozgrywana na niej zabawa opatrzona utworem muzycznym (do dyspozycji są cztery style soundtracku). Pozwala to na odprężenie się w trakcie wyczerpującego intelektualnego starcia. Liczba zawodników uzależniona jest od wybranej gry. Jednocześnie w szranki stanąć ze sobą może maksymalnie sześciu użytkowników. Przy braku godnego przeciwnika, do pojedynku przystępuje Sztuczna Inteligencja. W tym trybie zawartych jest kilka poziomów trudności, co nieznacznie ułatwia zabawę niewprawionej osobie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 UMD

Gry podobne do Ultimate Board Game Collection

Klasyfikacja PEGI Ultimate Board Game Collection

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Ultimate Board Game Collection

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
PS2
PSP
Wii