Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePSP
Okładka Online Chess Kingdoms (PSP)

Online Chess Kingdoms PSP

Szachy należą do jednych z najstarszych, ale i najpopularniejszych gier planszowych na świecie. Pasjonowali się nimi już w V wieku mieszkańcy Indii. Firma Leviathan postanowiła je trochę odświeżyć i wydała grę pt. Online Chess Kingdoms.

Logiczne | szachy | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Online Chess Kingdoms (PSP)

producent: Konami

wydawca: Konami

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

28listopada2006

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Szachy należą do jednych z najstarszych, ale i najpopularniejszych gier planszowych na świecie. Pasjonowali się nimi już w V wieku mieszkańcy Indii. Firma Leviathan postanowiła je trochę odświeżyć i wydała grę pt. Chess Battle na konsolę PSP.

Najciekawszą innowacją wprowadzoną do gry jest tryb fabularny. Historia w Chess Battle opowiada o pięciu odmiennych grupach walczących między sobą. Są to następujące rasy: magicy, mieszkańcy wód, cybernetyczne stworzenia, duchy lasu oraz słudzy chaosu. Zwalczają się po to, aby zdobyć bezwzględną supremację we wszechświecie. Każda z ras ma swoje odrębnie wyglądające figurki do gry oraz animacje. Te ostatnie wyświetlane są w momencie „zbijania” pionka przeciwnika co jest bardzo efektowne i urozmaica oprawę Chess Battle.

Partie szachów rozgrywamy w trybie 3D, ale istnieje również możliwość przeniesienia się do dwóch wymiarów. Oprócz tego urozmaicenia, istnieje również nowy rodzaj rozgrywki wymyślony przez Leviathana- „Speed Chess”. Jest to odmiana szachów, w której w ciągu jednej kolejki możemy ruszyć każdą figurką. Partie w tym trybie przebiegają bardzo szybko, panuje w nich ciągły chaos, ale mimo tego pojedynki są niezwykle wciągające i efektowne.

Kolejnym ciekawym elementem dostępnym w Chess Battle jest system Ad Hoc oraz Infrastructure, dzięki którym mamy możliwość rozgrywki w trybie on-line. Do wyboru są pojedyncze spotkania oraz większe turnieje z graczami z całego świata.

Grafika w Chess Battle stoi na wysokim poziomie. Uwagę przykuwają głównie różnorodne lokacje prastarego świata, w którym rozgrywamy pojedynki oraz efektowne animacje walk postaci na szachownicy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 UMD

Gry podobne do Online Chess Kingdoms

Klasyfikacja PEGI Online Chess Kingdoms

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Online Chess Kingdoms

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB