Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCPS4
Okładka Twilight Path (PC)

Twilight Path

Gra logiczna FPP stworzona z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. W Twilight Path trafiamy do krainy znajdującej się na styku fizycznej rzeczywistości i zaświatów. Chcąc znaleźć wyjście z tego miejsca, musimy rozwiązać szereg pomysłowych łamigłówek.

Logiczne | FPP | fantasy | elementy przygodowe | indie | Oculus Rift | PlayStation VR | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

Okładka Twilight Path (PC)

producent: Charm Games

wydawca: Charm Games

data premiery gry:

2paź2018

PC

31paź2020

PS4

Twilight Path jest grą logiczną opracowaną z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. Za stworzeniem tej produkcji stoi niezależne kanadyjskie studio Charm Games, dla którego źródłem inspiracji były kultowe filmy dla dzieci, jak Spirited Away: W krainie Bogów, Księżniczka Mononoke, Ciemny Kryształ oraz Niekończąca się opowieść.

Fabuła

Twilight Path zabiera nas w podróż do krainy Zmierzchu, czyli surrealistycznego miejsca znajdującego się na styku fizycznej rzeczywistości i zaświatów. Główny bohater gry budzi się, nie mając pojęcia, w jaki sposób tutaj trafił. Chcąc wrócić do domu, musi przemierzyć antyczne ruiny, odkryć sekrety pozostałości po tym dawnym domu dla zbłąkanych dusz i przywrócić mu dawny splendor.

Mechanika

W Twilight Path akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Zabawa toczy się w imponująco wyglądających lokacjach, których jednak nie możemy swobodnie przemierzać. Zamiast tego rozgrywka polega na teleportowaniu się z miejsca na miejsce i rozwiązywaniu różnorodnych łamigłówek blokujących dalszą drogę. Zagadki wymagają od nas wchodzenia w interakcję z otoczeniem i korzystania z różnorodnych zdolności magicznych, na czele z telekinezą. Ważną rolę odgrywają także pomocnicy bohatera, którzy często służą radą (a przynajmniej próbują) i prowadzą ożywione dyskusje stanowiące cenne źródło informacji na temat świata gry. Mowa o przypominającym maszynę parową Barque’u, napędzającym go ogniku imieniem Singe oraz będącej świetlikiem Nix potrafiącej rzucić nieco światła na nawet najbardziej pogrążone w ciemnościach lokacje.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna gry Twilight Path może się podobać. Wrażenie robią zwłaszcza pełne detali oraz imponujące rozmiarami lokacje, a także efekty towarzyszące korzystaniu z magii. Tytuł wymaga do działania nie tylko gogli VR, lecz również dedykowanych kontrolerów ruchowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Twilight Path

odpowiednia dla każdego wieku

PC
PS4