Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS1
Okładka Turnabout (PS1)

Turnabout PS1

Gra logiczna, w której zabawa toczy się na dwuwymiarowej planszy pokrytej siatką pól, a naszym zadaniem jest obracanie polem gry i przemieszczanie po nim kolorowych kulek w taki sposób, by łączyć je z różnobarwnymi obiektami.

Logiczne | 2D

Sony PlayStation 1
Okładka Turnabout (PS1)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS1:

6kwietnia2000

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Turnabout to gra logiczna, opracowana przez studio Artdink, która trafiła na platformę PS1. Początkowo tytuł zmierzał również na konsole PlayStation 2, Nintendo Gamecube oraz Xbox, jednak ostatecznie deweloperzy wycofali się z owych planów.

Mechanika

Zabawa w Turnabout toczy się na dwuwymiarowej planszy pokrytej siatką pól (jej maksymalny rozmiar to 16x16 kwadratów). Zadaniem graczy jest rozwiązanie stu łamigłówek polegających na łączeniu ze sobą kolorowych obiektów – mowa o piłkach, które poruszają się po planszy oraz blokach przytwierdzonych do konkretnych pól; po zetknięciu ze sobą dwóch elementów tej samej barwy, znikają one z pola gry. Początkowe zagadki nie nastręczają zbyt dużych trudności, ale poziom ich skomplikowania rośnie w miarę postępów. Z czasem musimy więc przeprowadzić kulkę pomiędzy kilkoma blokami jednocześnie, czy choćby przemieszczać po planszy kilka różnokolorowych piłek; ponadto na polach pojawiają się przeszkody w postaci bezbarwnych bloków (ruchomych lub nie) o zróżnicowanych kształtach.

Tryby gry

Oprócz setki predefiniowanych zagadek na sprawdzenie w wydanym na platformie PS1 Turnabout czeka edytor pozwalający na tworzenie własnych łamigłówek.

Kwestie techniczne

Dzięki swojej prostocie dwuwymiarowa oprawa graficzna Turnabout cechuje się dużą przejrzystością.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Turnabout

Wymagania wiekowe Turnabout

odpowiednia dla każdego wieku