Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PC
Okładka Totems (X360)

Totems

Totems to przygodowa gry akcji, której główne założenia oraz system rozgrywki powstały w wyniku inspiracji tzw. le parkour. Dowolnie przemieszczamy się po udostępnionym środowisku gry, wykonując wiele efektownych ruchów.

Akcji

Okładka Totems (X360)

data premiery gry:

anulowana

X360 PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Totems jest połączeniem przygodowej gry akcji oraz trójwymiarowej platformówki, w której bardzo duży nacisk położono na dowolne wykorzystywanie znajdujących się w najbliższym otoczeniu obiektów. Produkt ten jest pod wieloma względami nietypowy. Ogólne założenia gry Totems, a także zaprezentowany system rozgrywki w bardzo wyraźny sposób nawiązują do tzw. le parkour, czyli cieszącej się coraz większym zainteresowaniem dyscypliny polegającej na pokonywaniu typowych miejskich krajobrazów w niecodzienny sposób, przy wykorzystaniu wielu efektownych ewolucji.

Sterowana przez gracza postać w dowolny sposób może przemieszczać się po przygotowanym przez producentów świecie gry, a rozgrywka ma całkowicie nieliniowy charakter. Jak już zostało powiedziane, szczególny nacisk położono na wchodzenie w interakcje z elementami otoczenia. Wszystkie widoczne na ekranie obiekty można wykorzystać do wykonania efektownych akcji. Ponadto wygląd tych ruchów obliczany jest w czasie rzeczywistym, tak więc każdorazowe zbliżenie się do danej przeszkody i pokonanie jej wygląda nieco inaczej. Cały system napędzany jest przez skonstruowany przez autorów gry mechanizm o nazwie SESS (Semantic Environment Sensing System).

Producent przewidział także opcję dokonywania transformacji otoczenia. Może się to odbywać zgodnie ze stylem oraz umiejętnościami sterowanej aktualnie postaci. Oprócz pokonywania przeszkód zajmujemy się także walką z przeciwnikami. Wrogowie wykonują podobne ruchy, w rezultacie czego pojedynki obfitują w zaskakujące momenty. Oprawa wizualna Totems prezentuje się bardzo dobrze. Najładniej wykonano otoczenie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 81 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Totems

12+

10tacle Studios przedstawia grę zainspirowaną le parkour
10tacle Studios przedstawia grę zainspirowaną le parkour

wiadomość22 sierpnia 2007

Firma 10tacle Studios ujawniła pierwsze informacje na temat Totems – przygodowej gry akcji, której główne założenia oraz system rozgrywki powstały w wyniku inspiracji tzw. le parkour, czyli dyscypliną kultury fizycznej, której wyznawcy pokonują zwyczajne miejskie krajobrazy w niecodzienny, uwzględniający wszelkie przeszkody sposób.

X360
PC