Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Tom Clancy SSN (PC)
OkładkaTom Clancy SSN (PC)

Tom Clancy SSN PC

Symulator atomowej łodzi podwodnej klasy 688, firmowany nazwiskiem słynnego pisarza political-fiction, Toma Clancy’ego. W grze bierzemy udział w rozgrywającym się na Morzu Południowochińskim fikcyjnym konflikcie o Wyspy Spratly.

Symulacje | okręty podwodne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tom Clancy SSN Premiera PC

12listopada1996

pudełko PL

1października2001

producent: Clancy Interactive Entertainment wydawca: Simon & Schuster Inc. wydawca PL: Egmont Polska Sp. z o.o.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Tom Clancy SSN to symulator atomowej łodzi podwodnej klasy 688, przygotowany wg scenariusza jednego z najpoczytniejszych współczesnych pisarzy, specjalizujących się w gatunku political-fiction. Gra powstała w studiach Clancy Interactive Entertainment, stworzonych przez samego Clancy’ego w celu produkcji gier wideo firmowanych jego nazwiskiem. Tom Clancy’s SSN nawiązuje także do popularnej gry planszowej, wydanej w 1975 r. przez Game Designer’s Workshop i będącej pierwszą próbą stworzenia rozrywkowej symulacji konfliktu z udziałem okrętów podwodnych.

W grze przejmujemy dowodzenie nad okrętem USS Cheyenne (SSN-773) aby wziąć udział w fikcyjnej wojnie z Chińską Republiką Ludową. Działania wojenne toczone są na Morzu Południowochińskim, w pobliżu będących przedmiotem sporu między Chinami, Wietnamem i Tajwanem Wysp Spratly. Zaimplementowana w grze kampania złożona jest z 15 rozbudowanych misji, podczas których na naszej drodze staną nie tylko inne łodzie podwodne, lecz także potężne krążowniki i niszczyciele wroga. Do naszych zadań należeć będzie m.in. patrolowanie terenu, eskortowanie konwojów i oczywiście bezpośrednie potyczki z flotą przeciwnika.

W odróżnieniu od zaawansowanych symulatorów pokroju Silent Huntera, gra Toma Clancy’ego oferuje znacznie uproszczoną mechanikę rozgrywki, co czyni ją przystępniejszą dla początkujących graczy. Dowodzenie łodzią sprowadza się do wytyczania kursu, kontrolowania peryskopu i sonaru oraz namierzania i odpalania pocisków, których liczba ograniczona jest do klasycznych torped oraz pocisków Tomahawk. Pomiędzy poszczególnymi misjami obejrzeć możemy szczegółowy briefing w postaci sekwencji wideo oraz fikcyjnych newsów, które umiejętnie budują atmosferę i rozwijają fabułę gry.

Tom Clancy SSN to pierwsza symulacja okrętu podwodnego z w pełni trójwymiarowym środowiskiem 3D, pozwalającym na oglądanie działań jednostek „z zewnątrz” własnego okrętu. Znakomita grafika idzie oczywiście w parze z wciągającą fabułą i akcją, do jakiej przyzwyczaił nas Clancy w swoich powieściach. Warto nadmienić, iż w trakcie prac nad grą napisał on książkę o tym samym tytule, bazującą na przedstawionej w grze historii.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Tom Clancy SSN: 12+

Tom Clancy SSN Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 100 MHz
  • 16 MB RAM
  • 40 MB HDD
  • Windows 95/98