Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweGBA
Okładka Tiny Toon Adventures: Scary Dreams (GBA)
OkładkaTiny Toon Adventures: Scary Dreams (GBA)

Tiny Toon Adventures: Buster's Bad Dream GBA

Tiny Toon Adventures: Scary Dreams

Stosunkowo prosta w obsłudze dwuwymiarowa zręcznościówka, w której wcielamy się w postać tytułowego królika Bustera. Do pokonania mamy kilka różnych światów. W trakcie zabawy możemy liczyć na wsparcie ze strony przyjaciół.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tiny Toon Adventures: Buster's Bad Dream Premiera GBA

5lipca2002

producent: Treasure wydawca: Conspiracy Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Tiny Toon Adventures: Buster's Bad Dream

Asterix & Obelix XXL

Disney's Lilo & Stitch

Klonoa: Empire of Dreams

Tiny Toon Adventures: Buster's Bad Dream (gra występuje też pod tytułem Tiny Toon Adventures: Scary Dreams) to niezbyt skomplikowana dwuwymiarowa platformówka, stworzona głównie z myślą o młodszych użytkownikach konsoli Gameboy Advance. Produkt ten w bardzo wyraźny sposób nawiązuje oczywiście do tytułowych kreskówek. Za przygotowanie tej gry odpowiedzialne jest studio developerskie o nazwie Treasure, które to na GBA opracowało też takie tytuły jak Advance Guardian Heroes, czy Gunstar Super Heroes.

Fabuła opisywanej gry koncentruje się na jednym z głównych bohaterów tytułowej kreskówki. Królik Buster zostaje uwięziony we własnym śnie i to właśnie zadaniem gracza będzie doprowadzenie tej postaci do szczęśliwego zakończenia. W trakcie zabawy wpadamy oczywiście na wielu dobrze znanych złoczyńców, takich jak Elmyra, czy Montana Max. Sympatyczny główny bohater może też jednak z drugiej strony liczyć na pomoc swoich przyjaciół. Są to między innymi takie postaci jak królik Babs, czy Dizzy Devil.

Wspomniane wyżej sojusznicze istoty nie pojawiają się w grze przypadkowo. Producent zastosował bowiem ciekawy system polegający na łączeniu ataków aktywnych w danym momencie postaci. Królik Buster, wraz z jednym ze swoich pomocników, może w rezultacie odpalać różnorakie ataki specjalne, czy też formować typowe dla bijatyk combosy. Pomaga to oczywiście w sprawniejszym eliminowaniu pojawiających się na ekranie potworów. Są to między innymi zwierzęta czy roboty. Główny bohater w trakcie rozgrywki odwiedza cztery różne światy, między innymi ogromną nawiedzoną posiadłość czy stację kosmiczną. Oprócz pokonywania kolejnych przeciwników należy przedostawać się na trudno dostępne platformy i rozwiązywać proste zagadki. Wymagają one przeważnie odnalezienia odpowiedniego klucza czy przełącznika. Wizualnie gra prezentuje się dość dobrze. Na uwagę zasługują przede wszystkim szczegółowo wykonane tła plansz. Buster's Bad Dream posiada pełnoprawny multiplayer dla czterech osób, przypominający klasyczne dwuwymiarowe bijatyki.

Tryb gry: single / multiplayer  

Wymagania wiekowe Tiny Toon Adventures: Buster's Bad Dream: Odpowiednia dla każdego wieku.

Tiny Toon Adventures: Buster's Bad Dream Wymagania sprzętowe

Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel