Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS4XONESwitch
Okładka Tin & Kuna (PC)

Tin & Kuna

Tin & Kuna to platformówka 3D z elementami gry logicznej. Wcielamy się w tytułowy duet – Tina i Kunę – którzy przez przypadek wypuścili na świat ogromne zło. Bohaterowie postanawiają naprawić swój błąd, a naszym zadaniem jest im w tym pomóc.

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D | indie

Okładka Tin & Kuna (PC)

wydawca: Aksys Games

data premiery gry:

10wrz2020

PC PS4 XONE Switch

Tin & Kuna to platformówka 3D z elementami gry logicznej od brazylijskiego studia Black River. Gra pozwala nam wcielić się w tytułowe stworki – Tina i Kunę – które podczas zabawy uwalniają wielkie zło. Protagonistom nie pozostaje nic innego, jak naprawić bałagan, którego narobili. W tym celu wyruszają w podróż pełną pułapek i czekających na rozwiązanie zagadek środowiskowych.

Fabuła

Tin i Kuna to dwa sympatyczne stworki, które podczas zabawy znajdują tajemniczą kulę. Niestety Kuna przypadkowo ją rozbija. Okazuje się, że w jej wnętrzu uwięzione były złe duchy, które rozprzestrzeniły się po całej planecie, a nawet opętały Tina. Kuna musi uratować przyjaciela, aby następnie z jego pomocą naprawić artefakt.

Mechanika

W Tin & Kuna gracz ma za zadnie przejść 40 zróżnicowanych plansz. Na drodze stają nam pułapki oraz zagadki logiczne. Wszystkie przeszkody pokonamy jednak z pomocą kawałków magicznego kryształu, które sprawiają, że nasza postać nabywa nowych mocy. Twórcy zachęcają graczy do skrupulatnego przeszukiwania każdej mapy, gdyż w jej zakamarkach poukrywane są sekrety. Większość produkcji przejdziemy kierując poczynaniami Kuny, jednak w niektórych partiach gry dostaniemy kontrolę nad Tinem.

Tryby gry

Tin & Kuna jest tytułem dla jednego gracza.

Kwestie techniczne

Gra prezentuje kreskówkową oprawę wizualną oraz przyjemną dla ucha ścieżkę dźwiękową.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 107,99 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Klasyfikacja PEGI Tin & Kuna

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Tin & Kuna

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Dual Core 3.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7850 lub lepsza, 8 GB HDD, Windows 7/8/10
  • Zalecane: Quad Core 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 /4 GB Radeon RX 480 lub lepsza, 8 GB HDD, Windows 7/8/10
PC
PS4
XONE
Switch