Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweiOS
Okładka Til Morning's Light (iOS)

Til Morning's Light iOS

Przygodowa gra akcji opracowana przez niezależne studio Way Forward Technologies. Gracz wciela się w Erikę Page – nastolatkę uwięzioną w ponurej posiadłości, od 200 lat obłożonej klątwą.

Przygodowe | horror | przygodowe gry akcji

Apple iOS
Okładka Til Morning's Light (iOS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji iOS:

21maja2015

21maja2015

App Store

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Til Morning’s Light to przygodowa gra akcji, za której powstanie odpowiada studio Way Forward Technologies, znane m.in. z takich gier, jak BloodRayne: Betrayal i Duck Tales: Remastered. Tytuł projektowany był pierwotnie z myślą o urządzeniach firmy Amazon, pracujących pod kontrolą systemu Fire OS, jednak ostatecznie zdecydowano się wydać go także na iPhone’ach i iPadach.

W grze wcielamy się w postać zwyczajnej, nastoletniej dziewczyny imieniem Erica Page, uwięzionej w murach ponurej posiadłości, na której ciąży 200-letnia klątwa. Misją głównej bohaterki jest odkrycie najmroczniejszych sekretów nie do końca opuszczonego domostwa i oczywiście odnalezienie drogi wyjścia z pułapki. Problem w tym, że z zadaniem tym musimy uporać się przed świtem. W przeciwnym wypadku Erica zamieni się w ducha i dołączy do kolekcji udręczonych dusz, straszących w feralnej posiadłości.

Akcję gry obserwujemy w dynamicznej perspektywie, która zmienia się z ujęcia izometrycznego w klasyczny widok TPP w zależności od potrzeby sytuacji. Rozgrywka polega zaś w głównej mierze na eksploracji posiadłości, rozwiązywaniu zagadek logicznych, zbieraniu przedmiotów i łączeniu rozmaitych tropów w jedną spójną całość, prowadzącą do rozwikłania kluczowej tajemnicy. W grze nie zabrakło jednak również walki z zamieszkującymi domostwo duchami, podczas której Erica korzystać będzie z całkiem bogatego arsenału pałek, noży oraz mieczy.

Til Morning’s Light na urządzeniach z systemem iOS odznacza się wysokiej jakości oprawą graficzną, nie ustępującą w znacznym stopniu współczesnym przygodówkom pecetowym. Mimo, że gra reprezentuje szeroko pojęty gatunek horroru, całość zrealizowana została w mocno humorystycznym, a momentami wręcz karykaturalnym stylu. Warto odnotować, że twórcy przygotowali także specjalny audiobook o nazwie The Private Blog of Erica Page, stanowiący dźwiękowy prequel do wydarzeń opisanych w grze. Książka czytana jest przez aktorkę Stephanie Sheh, dubbingującą główną bohaterkę w grze macierzystej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe Til Morning's Light

12+