Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePSVSwitchPCXONEPS4
Okładka Three Fourths Home (PSV)
OkładkaThree Fourths Home (PSV)

Three Fourths Home

Przygotowana we współpracy niezależnego studia [bracket]games z firmą Digerati Distribution nietypowa narracyjna gra przygodowa. Three Fourths Home opowiada historię młodej kobiety imieniem Kelly, która po latach nieobecności zmuszona jest powrócić do swojego rodzinnego domu.

Przygodowe | visual novel | indie | eksperymentalne/artystyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Three Fourths Home Premiera

20mar2015

PC

27lis2015

XONE

9gru2015

PS4 PSV

10maj2018

Switch

Gry podobne do Three Fourths Home

LittleBigPlanet

Papers, Please

Flower

Three Fourths Home to nietypowa, eksperymentalna gra narracyjna, dostępna m.in. na platformie PC, Switch itd.. Za stworzenie tytułu odpowiada dwuosobowe, niezależne studio [bracket]games, założone przez projektanta Zacha Stanforda oraz jego brata Jona, kompozytora ukrywającego się pod pseudonimem Neutrino Effect.

Fabuła

Opisywana produkcja opowiada historię młodej dziewczyny imieniem Kelly, która po latach nieobecności zmuszona jest powrócić do swego rodzinnego domu w stanie Nebraska. Niezadowolona takiego obrotu sprawy, próbuje pogodzić się z myślą o ponownym ułożeniu sobie życia w miejscu, o którym już niemalże zapomniała. Akcja gry toczy się w całości podczas podróży dziewczyny samochodem, w trakcie której rozmawia ona przez telefon ze swoimi rodzicami oraz młodszym bratem. W trakcie rozmowy poznajemy zaś szczegóły dotyczące aktualnego życia i dzieciństwa bohaterki oraz jej skomplikowanych relacji z rodziną.

Mechanika

Three Fourths Home to gra, która wymyka się ścisłej klasyfikacji gatunkowej, będąc swego rodzaju eksperymentem narracyjnym, wykorzystującym elementy gier przygodowych i visual novel. Rozgrywka w klasycznym tego słowa znaczeniu praktycznie tu nie istnieje, a cała interakcja sprowadza się do nieustannego przytrzymywania przycisku, odpowiedzialnego za pedał gazu jadącego samochodu (po jego zwolnieniu gra przechodzi automatycznie w tryb pauzy). Sedno zabawy stanowi zaś prowadzenie dialogu z członkami rodziny bohaterki, w trakcie którego stopniowo poznajemy otoczkę fabularną całej historii. Całość składa się z ok. ośmiuset sekwencji dialogowych i w zależności od dokonywanych przez nas wyborów, wraz z każdą rozgrywką poznawać możemy nieco inne aspekty fabuły i dojść do zupełnie odmiennej konkluzji. Jest to zaś o tyle łatwe, że Three Fourths Home to gra wyjątkowo krótka – jej ukończenie nie powinno zająć więcej niż 60-90 minut.

Gra Three Fourths Home doczekała się także edycji rozszerzonej, zawierającej dodatkowy rozdział opowieści, ścieżkę dźwiękową oraz cztery krótkie opowiadania, napisane przez brata bohaterki.

Kwestie techniczne

W parze z eksperymentalnym charakterem samej rozgrywki idzie także nietypowa warstwa audiowizualna gry. Wydana na platformie PC, Switch itd. gra Three Fourths Home operuje bowiem wyłącznie minimalistyczną oprawą graficzną w odcieniach szarości. Podczas gry na ekranie praktycznie nic się nie dzieje; obserwujemy tylko jadący samochód i zmieniające się warunki atmosferyczne oraz porę dnia. Całości dopełnia współgrająca z klimatem rozgrywki ścieżka dźwiękowa autorstwa wspomnianego Neutrino Effect.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Three Fourths Home: 12+

Three Fourths Home Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 1.6 GHz
  • 2 GB RAM
  • 3 GB HDD
  • Windows XP
PC
XONE
PS4
PSV
Switch