Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka ThreadSpace: Hyperbol (PC)

ThreadSpace: Hyperbol PC

ThreadSpace: Hyperbol to przygotowana przez ekipę deweloperską Iocaine Studios zręcznościowa strzelanina z elementami strategii i RPG. Gracz wciela się w rolę pilota statku kosmicznego, który angażuje się w galaktyczny konflikt pomiędzy trzema potężnymi frakcjami.

Zręcznościowe

PC Windows
Okładka ThreadSpace: Hyperbol (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12lipca2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Powstała w studiach Iocaine Studios gra Thread Space: Hyperbol łączy w sobie elementy kosmicznej strzelaniny, strategii i RPG. Jako pilot statku kosmicznego gracz bierze udział w intergalaktycznym konflikcie między trzema potężnymi organizacjami: szanującą pokój i demokrację Drake Republic, nastawioną na wojskową siłę i kontrolę Intercorporation Military Force oraz zamieszanym w nielegalne interesy, przemyt i czarny rynek, Syndykatem. Po czyjej stronie się opowie, zależy tylko od niego.

Gra posiada rozbudowany tryb online. Korzystając z niego gracz ma możliwość stworzenia swojego awatara, wyposażenia posiadanego statku oraz zmiany jego wyglądu. Stworzona postać staje do walki w międzykorporacyjnych bitwach. Za zdobyte doświadczenie można ulepszać posiadany pojazd oraz dodawać do niego nowe wyposażenie, pancerze, pola ochronne i bronie.

Istotny jest fakt, że za rozgrywkę w trybie online nie trzeba dodatkowo płacić, wystarczy być posiadaczem legalnego klucza-kodu rejestracyjnego dołączanego do każdego egzemplarza gry.

Walki można toczyć zarówno za pośrednictwem Internetu, jak i przy użyciu sieci LAN. W bitwach może brać udział do szesnastu osób podzielonych na drużyny, bądź walczących w systemie każdy na każdego.

Sama rozgrywka opiera się na szybkości i umiejętnym wykorzystaniu posiadanego uzbrojenia. Arsenał broni jest rozbudowany. Niektóre z pocisków osłabiają osłonę przeciwnika, inne wzmacniają systemy obronne. Niektóre bronie mają działanie obszarowe, na przykład można za ich pomocą stworzyć pole grawitacyjne, które zmienia tor przelatujących przez nie pocisków. Od refleksu i trafności decyzji gracza zależy powodzenie w walce. Ciekawym patentem jest możliwość podkręcania wystrzeliwanych pocisków, czy też wykorzystanie elementów otoczenia do pozbycia się wroga zrykoszetowaną serią.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 16  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 6,4 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe ThreadSpace: Hyperbol

12+

Wymagania sprzętowe ThreadSpace: Hyperbol

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • 400 MB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista
ThreadSpace: Hyperbol czeka na testerów
ThreadSpace: Hyperbol czeka na testerów

wiadomość27 czerwca 2007

Valve podało dzisiaj do wiadomości, że współpracujący z nim team deweloperski Iocaine Studios poszukuje pięciu tysięcy osób, chętnych do wzięcia udziału w tzw. stress testach gry ThreadSpace: Hyperbol. Śmiałkowie już od niedzieli będą mogli samodzielnie sprawdzić wytrzymałość serwerów, na jakich funkcjonować będzie oczekiwana przez nich mieszanka kosmicznej strzelaniny i strategii.

Słów kilka na temat dystrybucji gry ThreadSpace: Hyperbol

wiadomość6 czerwca 2007

Kilkakrotnie przekazywaliśmy Wam, że studio Iocaine – finalista Festiwalu Niezależnych Gier z 2005 roku – pracuje nad ciekawym projektem o nazwie ThreadSpace: Hyperbol. Obecnie doszły do nas informacje, że owa gra, mająca być połączeniem kosmicznej strzelaniny i pozycji o charakterze strategicznym, ma być dystrybuowana elektroniczne.

Ruszyły otwarte beta testy gry Thread Space: Hyperbol
Ruszyły otwarte beta testy gry Thread Space: Hyperbol

wiadomość26 września 2006

Ruszyły otwarte beta testy zapowiadającej się bardzo ciekawie, stworzonej przez Iocaine Studios kosmicznej strzelaniny z elementami taktycznymi: Thread Space: Hyperbol.