Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS2
Okładka This is Football 2005 (PS2)

This is Football 2005 PS2

Czwarta część znanej gry piłkarskiej pozwala wziąć udział w rozgrywkach ligowych 32 krajów, a także w ośmiu turniejaach miezynarodowych. Dostępnych jest w sumie 935 zespołów, w których kopie piłkę ponad 19 000 autentycznych piłkarzy.

Sportowe | piłka nożna | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka This is Football 2005 (PS2)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

6października2004

Od lat bój o palmę pierwszeństwa wśród piłek nożnych na PlayStation 2 toczą serie „FIFA Football” z EA Sports i „Pro Evolution Soccer” z Konami, dzieląc miłośników soccera na dwa „wrogie” obozy. W cieniu gigantów egzystują również inne produkcje tego typu, jak choćby cykl „This is Football”, który mimo iż nie jest w stanie zagrozić potędze konkurencji, oferuje pełną rozmachu zabawę okraszoną kilkoma ciekawymi pomysłami.

Najnowsza, czwarta odsłona serii - „This is Football 2005” - pozwala wziąć udział w rozgrywkach ligowych 32 krajów. Ponadto na najlepszych czeka osiem międzynarodowych turniejów, toczonych na 28 stadionach Europy (Ernst Happel Stadion w Wiedniu, San Siro w Mediolanie, Ataturk Olympic Stadion w Istanbule i innych). Dostępnych jest w sumie 935 zespołów, w których kopie piłkę ponad 19 000 autentycznych piłkarzy (gra tradycyjnie już posiada licencję Międzynarodowej Federacji Piłkarzy Zawodowych FIFPro).

W mechanizmie rozgrywki wprowadzono typowe zmiany: poszerzono zasób zwodów, wślizgów, dryblingów, przerzutów i strzałów. Oprócz tego poprawiono fizykę lotu piłki oraz sztuczną inteligencję zawodników, różnicując ich wyraziściej niż dotychczas pod względem umiejętności i stylu gry. W oprawie graficznej szczególną uwagę przykuwa dbałość autorów o autentyczność wizerunków co słynniejszych piłkarzy (zamieszczono fizjonomie 350 najbardziej znanych kopaczy). Co więcej, można za pomocą kamery EyeToy i technologii Digimask zeskanować własną twarz i podmienić ją z facjatą któregoś z wirtualnych graczy. Całości oprawy dopełniają standardowe efekty dźwiękowe i dziesięciogodzinny komentarz sprawozdawców sportowych.

Już w ” This is Football 2004” można było, oprócz rozgrywki offline dla czterech graczy, zagrać w sieci z innymi amatorami piłki kopanej. Najnowsza odsłona znacznie udoskonala ten aspekt gry, pozwalając potykać się ze znajomymi przez internet we własnych, prywatnych turniejach lub powalczyć z maksymalnie ośmioma rywalami z całego kontynentu w oficjalnych zawodach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 7.9 / 10 na podstawie 119 ocen czytelników.

Gry podobne do This is Football 2005

Klasyfikacja PEGI This is Football 2005

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe This is Football 2005

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: Multitap, Network Adaptor, kamera EyeToy

Sony zamyka amerykańskie serwery gier PS2 i PSP

wiadomość5 kwietnia 2008

Sony Computer Entertainment America informuje, że do dnia 30 czerwca bieżącego roku nastąpi zamknięcie kilkunastu serwerów obsługujących gry z PlayStation 2 i PlayStation Portable.