Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowe3DS
Okładka Theatrhythm Final Fantasy: Curtain Call (3DS)
OkładkaTheatrhythm Final Fantasy: Curtain Call (3DS)

Theatrhythm Final Fantasy: Curtain Call 3DS

Theatrhythm Final Fantasy: Curtain Call to druga odsłona serii gier zręcznościowo-rytmicznych, zapoczątkowanego w 2012 roku grą Theatrhythm: Final Fantasy.

Zręcznościowe | fantasy | elementy RPG | 2D | rytmiczne | muzyczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Theatrhythm Final Fantasy: Curtain Call Premiera 3DS

24kwietnia2014

producent: Square-Enix / Eidos wydawca: Square-Enix / Eidos Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Theatrhythm Final Fantasy: Curtain Call

Rhythm Hunter: Harmo Knight

Groove Heaven

Groove Heaven

Wydana w 2012 roku gra Theatrhythm: Final Fantasy stanowiła swoisty hołd dla muzyki w grach z cyklu Final Fantasy. Pomysł zyskał aprobatę fanów, co zachęciło firmę Square-Enix do przygotowania pełnoprawnego sequela - Theatrhythm Final Fantasy: Curtain Call.

Warstwa fabularna gry kontynuuje wątek konfliktu pomiędzy bogami, którego stawką jest harmonia w światach multiuniwersum Final Fantasy. Kierując poczynaniami wysłanników bogini Cosmos gracz musi pomóc w przywróceniu zakłóconego ładu i harmonii.

Rozgrywka w Theatrhythm Final Fantasy: Curtain Call bazuje na rozwiązaniach zastosowanych w pierwszej odsłonie cyklu. Zadaniem gracza jest przyciskanie kolorowych ikon zgodnie z rytmem odgrywanych melodii. Znaczenie mają nie tylko refleks, ale także czas kontaktu rysika z dotykowym panelem konsoli (niektóre dźwięki wymagają szybkiego stuknięcia, inne chwilowego przytrzymania, a jeszcze inne przeciągnięcia rysika we wskazaną stronę).

Gra oferuje kilka wariantów zabawy. Jedną z nowości jest tryb Versus Battle Mode przeznaczony do rozgrywki wieloosobowej z wykorzystaniem lokalnego połączenia wifi. Deweloperzy zadbali również o większą, bo liczącą około 60 bohaterów, galerię postaci, a także urozmaicony wybór utworów, obejmujący ponad 200 melodii i piosenek znanych miłośnikom serii Final Fantasy (w tym również z najnowszych gier - Final Fantasy XIV i Lightning Returns: Final Fantasy XIII.

Oprawa wizualna Theatrhythm Final Fantasy: Curtain Call utrzymana jest w stylistyce pierwowzoru przywodzącej skojarzenia z papierowymi wycinankami oraz animacjami flash. Uwagę zwracają także ilustracje i fragmenty przerywników filmowych zaczerpnięte z gier z serii Final Fantasy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Theatrhythm Final Fantasy: Curtain Call

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.