Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitch
Okładka The Stretchers (Switch)

The Stretchers Switch

The Stretchers to humorystyczna gra logiczno-zręcznościowa stworzona przez Tarsier Studios znane z Little Nightmare. W czasie zabawy gracze wcielają się w ratowników medycznych, którzy muszą ratować pacjentów i odwozić ich do szpitala.

Zręcznościowe | elementy logiczne | humorystyczne | na 2 osoby | kooperacja | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Switch
Okładka The Stretchers (Switch)

producent: Tarsier Studios

wydawca: Nintendo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Switch:

8listopada2019

8listopada2019

Nintendo eShop

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Stretchers to zabawna gra logiczno-zręcznościowa, w której gracze wcielają się w ratowników medycznych. Za produkcję odpowiada Tarsier Studios, natomiast wydaniem zajęło się Nintendo.

Fabuła

Fabuła w The Stretchers dzieje się w świecie, gdzie ludzie zostali „oszołomieni” przez złoczyńcę znanego jako Captain Brains. Zadaniem gracza jest odnalezienie poszkodowanych i przetransportowanie ich do szpitala.

Mechanika

Rozgrywka w The Stretchers dzieli się na dwa segmenty – prowadzenie karetki oraz wykonywanie misji ratunkowych. Podczas zabawy gracz kieruje poczynaniami dwójki sanitariuszy (lub jednego, jeśli gra on w kooperacji) i przemierza otwarty świat, pomagając poszkodowanym mieszkańcom.

Misje ratunkowe opierają się na zabraniu wszystkich pacjentów z lokacji w określonym czasie i przetransportowaniu ich do szpitala. Wykonanie tego wymaga rozwiązania różnorodnych zagadek logicznych opartych na wykorzystaniu podstawowych praw fizyki. Przewóz pacjentów ma natomiast zręcznościowy charakter. W czasie prowadzenia karetki można wykonywać skoki przy pomocy rozstawionych tu i ówdzie ramp oraz widowiskowo niszczyć elementy otoczenia.

Za każdą wykonaną misję ratunkową przyznawane są punkty. Ich liczba uzależniona jest między innymi od czasu, w jakim ukończyliśmy zadanie oraz akrobacji wykonanych karetką w czasie transportu pacjentów.

Dodatkowo w czasie eksploracji świata gracze mogą znaleźć różnego rodzaju znajdźki i przedmioty, które pozwolą dostosować wygląd ratowników oraz wystrój bazy wypadowej.

Tryby gry

W The Stretchers można grać samotnie lub w dwuosobowej kooperacji.

Kwestie techniczne

W The Stretchers zastosowano kreskówkową oprawę graficzną. Postacie występujące w grze poruszają się w komicznie przerysowany sposób i bardziej przypominają szmaciane lalki niż żywe istoty. Pojazd prowadzony przez gracza jest natomiast zdolny do wykonywania najróżniejszych akrobacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do The Stretchers

Wymagania wiekowe The Stretchers

odpowiednia dla każdego wieku