Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3X360PC
Okładka The Simpsons: Arcade Game (PS3)
OkładkaThe Simpsons: Arcade Game (PS3)

The Simpsons: Arcade Game

The Simpsons: Arcade Game to klasyczna bijatyka chodzona w prawo, bazująca na kanwie popularnego serialu animowanego.

Zręcznościowe | seriale animowane | 2D | humorystyczne | beat 'em up | reedycje/remastery/remaki | kooperacja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Simpsons: Arcade Game Premiera

1gru1991

PC

3lut2012

X360

7lut2012

PS3

producent: Backbone Entertainment wydawca: Konami

The Simpsons: Arcade Game to tradycyjna dwuwymiarowa gra beat 'em up, korzystająca z licencji popularnego serialu animowanego The Simpsons. Produkcja, stworzona przez japońskie Konami, zadebiutowała w amerykańskich salonach arcade w 1990 roku. Niedługo po tej premierze gra doczekała się jeszcze wersji na komputery PC oraz Commodore 64. Przez kolejne dwadzieścia lat tytuł żył już jednak głównie we wspomnieniach fanów oraz pasjonatów automatów coin-up. Dopiero za sprawą studia Backbone Entertainment, które przygotowało konsolową konwersję, produkcja otrzymała ponowną szansę dotarcia do nowych jak i starych graczy.

Głównym celem zabawy jest uratowanie najmłodszej członkini tytułowej rodziny – Maggie. Dziewczynka została porwana wprost z ulicy przez Waylona Smithersa, po tym, jak przypadkowo połknęła diament zrabowany u jubilera. W ślad za małą wyruszają oczywiście pozostali Simpsonowie, a każdy z bohaterów dysponuje unikatową bronią. Bart uderza rywali za pomocą swojej deskorolki, Marge zadaje ciosy odkurzaczem, Lisa wykorzystuje do likwidowania wrogów skakankę, natomiast Homer – jak na prawdziwego mężczyznę przystało – wprawa w ruch pięści i swój pieczołowicie wyhodowany przed telewizorem brzuch.

Gra jest klasyczną bijatyką chodzoną bijatyką, korzystająca z utartej formuły gatunku, nie zawierająca jednak (z racji wieku) skomplikowanych ciosów i ataków oraz dużych możliwości rozwoju postaci. Zmagania toczą się na niewielkim wycinku terenu – kiedy uporamy się z wszystkimi przeciwnikami, ekran przesuwa się w lewo i na planszy pojawiają się kolejni wrogowie. Na końcu każdego z ośmiu etapów czeka standardowy boss. Do pokonania każdego z nich musimy wykorzystać nieco inną strategię. Lokacje i rywale są oczywiście żywcem przeniesieni z animowanego pierwowzoru.

Podczas gdy komputerowy pierwowzór zapewniał rozrywkę dla dwójki graczy przy wspólnym ekranie, konsolowa reedycja tytułu pozwala jednocześnie bawić się czterem osobom, zarówno lokalnie, jak i poprzez sieć. Nasze wyniki możemy porównywać z innymi dzięki sieciowym tablicom osiągnięć.

Dodatkowo twórcy zamieścili w grze sporo bonusów, między innymi, możliwość zagrania w japońską wersje gry, włączenia graficznych filtrów, modyfikowania trudności oraz ilości dostępnych kredytów, a także przeglądnięcia oryginalnej ulotki promującej automat.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe The Simpsons: Arcade Game: Odpowiednia dla każdego wieku.

The Simpsons: Arcade Game Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • 640 KB RAM
  • karta graficzna VGA
PC
PS3
X360