Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka The Ship: Full Steam Ahead (PC)
OkładkaThe Ship: Full Steam Ahead (PC)

The Ship: Full Steam Ahead PC

Kontynuacja oryginalnej gry sieciowej The Ship, w której rozgrywka polega na ukrywaniu się przed przeciwnikami wśród postaci niezależnych. W drugiej odsłonie serii autorzy przenieśli akcję do wiktoriańskiej Anglii, doprawionej elementami steampunku.

Akcji | FPP | steampunk | FPS | indie | strzelanki | XIX wiek

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Ship: Full Steam Ahead Premiera PC

anulowana

producent: Blazing Griffin

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Ship: Full Steam Ahead

Counter-Strike: Source

PayDay: The Heist

Bloody Good Time

The Ship: Full Steam Ahead to kontynuacja dobrze przyjętej pierwszoosobowej strzelanki sieciowej The Ship. Produkcja została stworzona przez nowego dewelopera - studio Blazing Griffin, mające na koncie kilka mniejszych tytułów. W poszukiwaniu funduszy na dokończenie gry, autorzy skorzystali z platformy Kickstarter.

W The Ship: Full Steam Ahead przenosimy się do kolonialnego okresu w historii Wielkiej Brytanii, aby wcielić się w rywalizujących ze sobą bohaterów. Wiktoriańskie realia doprawiono szczyptą stylistyki steampunkowej. Stanowią one tło dla nietypowych bitew – zmagające się ze sobą postacie poruszają się wśród regularnych „mieszkańców” map, prowadzonych przez sztuczną inteligencję. Wygrywa osoba, która niepostrzeżenie wyeliminuje pozostałych uczestników.

Niebanalne zasady sprawią, że The Ship nie jest zwykłą „strzelanką”, a raczej taktycznymi „podchodami”. Chodzi o to, że zabicie przeciwnika wymaga rozpoznania go i wyczucia momentu, w którym można zaatakować. Ważny jest także odpowiedni dobór „narzędzia zbrodni”. Kolejnym czynnikiem wpływającym na zabawę są potrzeby, jakimi opisano postacie – muszą one jeść, odpoczywać, czy dbać o higienę. Zbyt lekkomyślni gracze mogą na przykład przysnąć w nieodpowiednim momencie lub, w przypadku wykrycia, trafić do więzienia.

Na potrzeby Full Steam Ahead deweloper opracował szereg nowych map, postaci, przedmiotów, rodzajów broni oraz interaktywnych obiektów, które ułatwiają ukrywanie się przed atakami oponentów. Sedno rozgrywki pozostaje takie samo jak w The Ship – namierzenie, podejście i wyeliminowanie przeciwnika wymaga sprytu, uwagi oraz refleksu. Gra korzysta z nowego silnika graficznego.

Tryb gry: multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 9.2 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Ship: Full Steam Ahead: Odpowiednia dla każdego wieku.