Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOS
Okładka The Pegasus Dream Tour (AND)
OkładkaThe Pegasus Dream Tour (AND)

The Pegasus Dream Tour

The Pegasus Dream Tour jest nietypową grą MMORPG, w której gracze wcielają się parasportowców, eksplorując fikcyjne miasto Pegasus City.

RPG | olimpiady | zagraj za darmo | MMORPG | sporty letnie | eksperymentalne/artystyczne | społecznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Pegasus Dream Tour Premiera

24cze2021

iOS AND

producent: JP Games wydawca: JP Games Strona oficjalna

The Pegasus Dream Tour to gra MMORPG traktująca o takich kwestiach, jak sport i niepełnosprawność. Jest to pierwsza oficjalna produkcja Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego. Za opracowanie i wydanie dzieła odpowiada firma JP Games – studio powołane do życia przez reżysera Final Fantasy XV, Hajime Tabatę. Celem stworzenia gry była promocja sportu paraolimpijskiego w związku z rozpoczęciem Paraolimpiady 2020 w Tokio.

Fabuła

Akcja The Pegasus Dream Tour rozgrywa się w fikcyjnej, wyidealizowanej metropolii Pegasus City, w której część osób posiada nadludzkie umiejętności zwane Xtra Power.

Mechanika

W The Pegasus Dream Tour zabawę rozpoczynamy od stworzenia własnego awatara, tzw. Mine. Co ciekawe, aparycja naszej postaci bazuje na zdjęciach wykonanych aparatem telefonu. Następnie stopniowo rozwijamy umiejętności bohatera, trenując go jako parasportowca w Pegasus City.

Gracze mogą eksplorować otwarty świat i brać udział w różnego rodzaju treningach, szkoleniach i zmaganiach. Do dyspozycji mamy szeroką gamę dyscyplin sportowych, takich jak boccia, piłka nożna, gimnastyka czy koszykówka. Możemy również wyposażyć postać w przeróżny ekwipunek, taki jak protezy czy wózki inwalidzkie.

Co ciekawe, w metropolii będącej światem gry można będzie spotkać się, porozmawiać z dziewięcioma znanymi parasportowcami i porywalizować z nimi.

Tryby gry

W The Pegasus Dream Tour możemy grać wyłącznie z innymi graczami. Podstawą rozgrywki jest sieciowy tryb wieloosobowy.

Kwestie techniczne

Gra The Pegasus Dream Tour posiada dość prostą, trójwymiarową oprawę graficzną. Na szczególną uwagę zasługują tu projekty postaci stworzone przez japońskiego artystę znanego jako GODTAIL. Stworzył on awatary wspomnianych już, dziewięciu znanych parasportowców, bazując na ich prawdziwej aparycji.

Dodatkowe informacje

Część przychodów ze sprzedaży wirtualnych przedmiotów w The Pegasus Dream Tour trafi do fundacji Agitos – wiodącego podmiotu zajmującego się animacją aktywności sportowych dla osób z niepełnosprawnościami.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe The Pegasus Dream Tour: Odpowiednia dla każdego wieku.

The Pegasus Dream Tour Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
iOS
AND