Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Lost Files of Sherlock Holmes: The Case of the Serrated Scalpel (PC)

The Lost Files of Sherlock Holmes: The Case of the Serrated Scalpel PC

Klasyczna gra przygodowa, w której wcielamy się w postać słynnego detektywa Sherlocka Holmesa. Naszym zadaniem będzie odnalezienie mordercy młodej aktorki, której zwłoki odnaleziono w mrocznej alejce nieopodal teatru.

Przygodowe | point-and-click | książki | detektywistyczne | 2D | Sherlock Holmes | XIX wiek

PC Windows
Okładka The Lost Files of Sherlock Holmes: The Case of the Serrated Scalpel (PC)

producent: Mythos Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20września1992

Akcja programu rozgrywa się w 1881 roku, w Londynie. Sherlock Holmes i jego wierny towarzysz Dr Watson zostają wezwani na kolejne miejsce zbrodni. Tym razem ofiarą morderstwa padła młoda aktorka, której ciało odkryto w alejce nieopodal teatru. Pierwsze podejrzenia policji padają oczywiście na Kubę Rozpruwacza, ale nasz bohater po połowicznym zbadaniu śladów odrzuca taką możliwość. W tym momencie, na scenie pojawia się gracz, który samodzielnie poprowadzi żmudne śledztwo mające na celu ujęcie prawdziwego mordercy.

Jak na prawdziwie detektywistyczną grę przystało, w The Lost Files of Sherlock Holmes naszym głównym zadaniem będzie przesłuchiwanie napotkanych osób i wymagające ogromnej cierpliwości, zbieranie dowodów. Wszystkie nasze poczynania na bieżąco komentuje Dr Watson, który dodatkowo kreśli notatki z dotychczasowych postępów. W każdym momencie możemy je przeglądnąć, dzięki czemu być może dostrzeżemy coś, co za pierwszym razem przypadkowo pominęliśmy. Po Londynie poruszamy się za pomocą mapy. Na początku ilość udostępnionych na niej lokacji nie jest zbyt duża, ale wraz z postępami w grze, będzie ona rosnąć.

Gra wykorzystuje interfejs zapożyczony z gier przygodowych LucasArts. Mamy więc osiem poleceń, które łączymy z rzeczami znajdującymi się na głównym ekranie. Oprócz tego istnieją inne przyciski, z których najważniejsze to dostęp do inwentarza i dziennika Dr Watsona. Poza tym mamy szybki dostęp do plików (ładowanie i nagrywanie stanu gry) oraz rozbudowany setup, w którym da się zmienić prawie wszystko. Grafika jest bardzo dobra i nie powinna rozczarować fanów przygodówek, podobnie zresztą jak wyśmienita oprawa dźwiękowa, z dużą ilością sampli i muzyką, oddającą wiernie klimat epoki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Gry podobne do The Lost Files of Sherlock Holmes: The Case of the Serrated Scalpel

Wymagania wiekowe The Lost Files of Sherlock Holmes: The Case of the Serrated Scalpel

16+

Kolejna przygodówka ze znanym detektywem pojawiła się na horyzoncie
Kolejna przygodówka ze znanym detektywem pojawiła się na horyzoncie

wiadomość9 czerwca 2007

28 kwietnia na polskim rynku dopiero co zadebiutowała przygodówka z Sherlockiem Holmesem w roli głównej, a w sieci już krążą informacje, że firma Frogwares zapowiedziała kolejną pozycję, traktującą o znanym detektywie. Gra o nazwie Sherlock Holmes vs The King of Thieves powinna zagościć w świecie elektronicznej rozrywki w trzecim kwartale bieżącego roku.