Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4SwitchXONEiOS
Okładka The Journey Down (PS4)
OkładkaThe Journey Down (PS4)

The Journey Down

Komercyjny remake popularnej darmowej przygodówki z 2010 roku. Fabuła toczy się w fantastycznym świecie inspirowanym kulturami Afryki i Jamajki. Zabawa polega na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu rozmów, zbieraniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek.

Przygodowe | point-and-click | humorystyczne | epizodyczne

The Journey Down Premiera

19maj2012

PC

15gru2012

iOS

29maj2018

PS4

1cze2018

XONE

21cze2018

Switch

producent: SkyGoblin wydawca: Blitworks Strona oficjalna

The Journey Down to komercyjny remake darmowej przygodówki wydanej w 2010 roku jako The Journey Down: Over the Edge. Oryginalną grę opracował praktycznie samodzielnie Theodor Waern i ten sam twórca jest głównym projektantem odświeżonej wersji, choć tym razem wspomagają go również inni ludzie. Powstały w ten sposób zespół nazwany został SkyGoblin.

Historia zaserwowana w grze opowiada o losach dwójki przyjaciół o imionach Bwana i Kito, którzy wspólnie prowadzą mocno podupadłą stację paliw dla samolotów. Nudę codzienności przerywa im pojawienie się tajemniczej kobiety, która oferuje sporą ilość gotówki w zamian za możliwość przeszukania należącego do bohaterów strychu. Szybko okazuje się, że dziewczyna jest ścigana przez agentów wszechmocnej firmy energetycznej, która nie cofnie się przed niczym, aby powstrzymać wszystkich chcących odkryć, co znajduje się poza granicami kontrolowanej przez nią krainy. Dlatego zdelegalizowała opuszczanie granic i od lat rozsiewa przerażające plotki na temat tego, co znajduje się za krańcem znanego świata. Na strychu bohaterów kobieta znajduje dziennik opisujący podróż do tego zakazanego miejsca i prosi Bwana oraz Kito o pomoc w zorganizowaniu własnej wyprawy.

Gra jest stuprocentową przygodówką, więc większość czasu spędzamy na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu rozmów, zbieraniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek. Tym, co czyni The Journey Down wyjątkowym tytułem jest nietypowa atmosfera, pełnymi garściami czerpiąca z klimatów afrykańskich i jamajskich. Przejawem tego jest m.in. to, że twarze postaci zasłaniają maski plemienne, a większość ścieżki dźwiękowej to reggae. W porównaniu z darmowym pierwowzorem remake oferuje znacznie ładniejszą oprawę graficzną wykonaną w wysokiej rozdzielczości. W trakcie przygody odwiedzimy też wiele dodatkowych lokacji i zmierzymy się z nowymi zagadkami. Ponadto postacie przemawiają głosami profesjonalnych aktorów, podczas gdy pierwowzór oferował jedynie napisy.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 0,5 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Journey Down: Odpowiednia dla każdego wieku.

The Journey Down Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.8 GHz
  • 512 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 600 MB HDD
  • Windows XP (SP2)/Vista/7
PC
iOS
PS4
XONE
Switch