Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka The Games '92: Espana (PC)

The Games '92: Espana PC

The Games ’92: España to gra sportowa wyprodukowana przez firmę Creative Materials dla Ocean, która odwołuje się do Letnich Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie.

Sportowe | olimpiady

PC Windows
Okładka The Games '92: Espana (PC)

producent: Creative Materials

wydawca: Ocean

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21czerwca1992

The Games ’92: Espana to gra sportowa wyprodukowana przez firmę Creative Materials dla Ocean, która odwołuje się do Letnich Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie. Jako trener i zawodnik w jednym, gracz weźmie udział w szeregu konkurencji sportowych i spróbuje sięgnąć po jak największą liczbę medali.

Gra podzielona jest na trzy części. W pierwszej z nich – trenerskiej – obejmujemy kontrolę nad grupą dwunastu zawodników, których kierujemy na salę gimnastyczną i ustalamy cykl ćwiczeń zwiększających ich formę. Wszystkie podjęte tu decyzje będą miały wpływ na końcową dyspozycję sportowców podczas właściwych zawodów. Gdy czas przeznaczony na treningi się zakończy, Twoi podopieczni przystępują do zmagań w blisko trzydziestu konkurencjach, obejmujących najróżniejsze dziedziny (lekkoatletyka, sporty walki, pływanie, podnoszenie ciężarów, itd.). Ta część ma charakter czysto zręcznościowy i polega głównie na miarowym wciskaniu klawiszy kursora, ubarwionym od czasu do czasu uderzeniem w Spację. Ostatnim elementem gry jest bogata encyklopedia, obejmująca nie tylko krótką historię wszystkich nowożytnych Letnich Igrzysk Olimpijskich (do 1992 roku), ale także opis miejsc, w których rozgrywane były konkurencje na terenie Barcelony.

Oprawa wizualna stoi na przyzwoitym poziomie i nie można mieć do niej większych zastrzeżeń. Jednym mankamentem jest uboga animacja zawodników, ale zróżnicowane tła oraz przyjemny wygląd kolejnych elementów składowych programu, rekompensuje wspomnianą wadę z nawiązką. The Games ’92: espada to gra solidna, rozbudowana (wśród trzydziestu sześciu krajów biorących udział w zmaganiach jest nawet Polska, co w tamtych czasach nie zdarzało się zbyt często) i zróżnicowana, głównie dzięki dużej liczbie konkurencji oraz wprowadzeniu czynników związanych z pracą trenera.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do The Games '92: Espana

Wymagania wiekowe The Games '92: Espana

odpowiednia dla każdego wieku