Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS2GCNGBA
Okładka The Fairly OddParents: Shadow Showdown (PC)

The Fairly OddParents: Shadow Showdown

The Fairly OddParents: Shadow Showdown to nieskomplikowana gra zręcznościowo-przygodowa, należąca do popularnej serii. Jej pierwowzorem jest kreskówka o tym samym tytule, emitowana przez kanał Nickelodeon.

Zręcznościowe | seriale animowane

Okładka The Fairly OddParents: Shadow Showdown (PC)

producent: ImaginEngine

wydawca: THQ Inc.

Strona oficjalna

data premiery gry:

7wrz2004

GCN

9wrz2004

PC PS2

22wrz2004

GBA
PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Fairly OddParents: Shadow Showdown to niezbyt skomplikowana gra zręcznościowo-przygodowa, która nawiązuje do wyświetlanej przez młodzieżowy kanał telewizyjny Nickelodeon popularnej kreskówki pod tym samym tytułem.

Fabuła przedstawianej gry jest równie pokręcona jak w przypadku serialu, na którym Shadow Showdown bazuje. W zamieszkiwanej przez bohaterów krainie Dimmsdale telewizory przestały odbierać ulubione kanały młodych widzów. Dziesięcioletni Timmy wraz ze swoimi przyjaciółmi próbuje rozwiązać problem. Jego gniew jest dodatkowo pogłębiony przez to, iż nie mógł obejrzeć ostatniego odcinka swego ulubionego serialu - Crash Nebula. Jak to zwykle w takich przypadkach bywa, główny bohater wpada na trop intrygi, która ma na celu przejęcie władzy nad światem. Za wszystkim stoi tajemniczy The Shadow, którego trzeba będzie powstrzymać.

Młody gracz ma w sumie do pokonania sześć bardzo zróżnicowanych poziomów. Podstawowym atutem gry jest obecność znanych z serialu wynalazków (w sumie jest ich osiemnaście), jak chociażby urządzenie, dzięki któremu wszystko można zreperować czy też przyrządu zamrażającego wybrane obiekty. Dostępne etapy są wręcz przepełnione licznymi mini-grami, przy których można spędzić wolny czas. Wśród dostępnych zabaw nie zabrakło atrakcji o takich nazwach jak Ape Escape czy Fairy Disastrous. Młody Timmy przez cały czas może liczyć na pomoc znanych z serialu przyjaciół - Cosmo i Wandy, przy czym w grze pojawiają się również także inne postacie, jak chociażby Vicky czy Jorgen von Strangle. Dodatkowa atrakcja to obecność licznych filmików przerywnikowych wyjętych z właściwej kreskówki - nie mają one jednak nic wspólnego z fabułą gry.

Otoczenie jest w głównej mierze ukazywane w trzech wymiarach przy czym zależy to od rodzaju wykonywanej czynności czy uruchomionej mini-gry. Oprawa wizualna utrzymana jest w zbliżonym do serialu, typowo kreskówkowym stylu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 CD

Gry podobne do The Fairly OddParents: Shadow Showdown

Klasyfikacja PEGI The Fairly OddParents: Shadow Showdown

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe The Fairly OddParents: Shadow Showdown

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 233 MHz
  • 128MB RAM
  • karta grafiki 4MB
  • 263 MB HDD
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PC
PS2
GCN
GBA