Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PCSwitchXONE
Okładka The Darkest Tales (PS4)
OkładkaThe Darkest Tales (PS4)

The Darkest Tales

Platformowa gra akcji, w której trafiamy do przedstawionego w krzywym zwierciadle świata rodem z bajek. W The Darkest Tales wcielamy się w uzbrojonego po zęby misia, który w pogoni za zaginioną właścicielką walczy o przetrwanie w pełnej niebezpieczeństw krainie.

Akcji | fantasy | platformówki | bajki | indie | 2.5D | side-scroll

The Darkest Tales Premiera

13paź2022

PC XONE Switch

10lis2022

PS4

producent: Trinity Team wydawca: 101XP Strona oficjalna

Gry podobne do The Darkest Tales

Trine 4: The Nightmare Prince

Rayman Legends

Contrast

The Darkest Tales jest platformową grą akcji, która zabiera nas w podróż do przedstawionego w krzywym zwierciadle świata rodem z baśni i bajek. Produkcja została opracowana przez niezależne studio Trinity Team, a jej wydaniem zajęła się firma 101XP.

Fabuła

Głównym bohaterem gry The Darkest Tales jest pluszak o imieniu Misio. Protagonista rzuca się w pogoń za swoją właścicielką – Alicją – uwięzioną w krainie strasznych snów i skrzywionych fantazji. Poszukiwania dziewczyny prowadzą go przez miejsca rodem z najpopularniejszych bajek, które wraz z ich bohaterami zmieniły się nie do poznania. Przykładowo Śpiąca królewna jest pogrążona w wiecznym śnie, Mała syrenka zmieniła się w prawdziwą morską czarownicę, a Czerwony kapturek drastycznie zmienił swe preferencje kulinarne; wydaje się, że jedynie wróżkom udało się zachować dobrą naturę. Jakby tego było mało, na każdym kroku roi się tu od niebezpieczeństw, na czele z krwiożerczymi, piernikowymi ludzikami.

Mechanika

W The Darkest Tales akcję obserwujemy z boku. Gra jest podzielona na poziomy, które przemierzamy, skacząc z platformy na platformę, omijając liczne pułapki, rozwiązując nieskomplikowane zagadki środowiskowe oraz walcząc z zastępami przeciwników. Podczas starć musimy wykazać się zręcznością i refleksem, a także robić właściwy użytek z nietypowego arsenału bohatera. Protagonista ma bowiem przy sobie dwa miecze wykonane z nożyczek, które umożliwiają mu walkę w zwarciu, a także łuk strzelający strzałami zrobionymi z igieł, dzięki któremu może pozbywać się nieprzyjaciół z bezpiecznej odległości. Oprócz tego na jego podorędziu znajduje się linka z hakiem, która pozwala mu bujać się nad przepaściami i w ten sposób pokonywać w powietrzu duże odległości. Na drodze Misia stają przy tym zarówno pomniejsi przeciwnicy (pokroju wspomnianych piernikowych ludzików), jak i znacznie potężniejsi wrogowie pełniący rolę bossów.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry The Darkest Tales utrzymano w baśniowej, choć przy tym mrocznej stylistyce. Wiele lokacji jest pogrążonych w ciemnościach, a niektóre „wykrzywione” elementy świata przedstawionego potrafią wzbudzić niepokój.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe The Darkest Tales: 16+

The Darkest Tales Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 lub lepsza
  • 11 GB HDD
  • Windows 10
PC
XONE
PS4
Switch