Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Daedalus Encounter (PC)

The Daedalus Encounter PC

Osadzona w realiach science-fiction pierwszoosobowa gra przygodowa z elementami filmu interaktywnego. Wcielamy się w postać kosmicznego marine, którego ciało uległo zniszczeniu i teraz jest tylko mózgiem, umieszczonym w specjalnym systemie podtrzymywania życia.

Przygodowe | FPP | science fiction | full motion video

PC Windows
Okładka The Daedalus Encounter (PC)

producent: Mechadeus

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17listopada1995

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Daedalus Encounter to osadzona w realiach science-fiction pierwszoosobowa gra przygodowa z elementami filmu interaktywnego, wpisująca się w schemat popularnych w latach 90-tych gier FMV z udziałem żywych aktorów. Gra została opracowana dla firmy Virgin Interactive przez stosunkowo mało znane, amerykańskie studio Mechadeus.

Fabuła gry opowiada o losach trójki przyjaciół – kosmicznych marines, znajdujących się w sercu intergalaktycznej wojny. Akcja zaczyna się w chwili, gdy główny bohater imieniem Casey został śmiertelnie ranny i przywrócony do życia przez swoich kompanów: Ari oraz Zacka. Ponieważ jednak jego ciało doznało poważnego uszczerbku, Casey jest teraz tylko mózgiem, zamkniętym w specjalnym systemie podtrzymywania życia. Dodatkowo statek obcych, w którym znajdują się bohaterowie jest na kursie kolizyjnym, a jedynym ratunkiem dla trójki przyjaciół jest jego przeszukanie i znalezienie sposobu na skorygowanie parametrów lotu.

Rozgrywka składa się z trzech zasadniczych elementów, wśród których wyróżnić można rozmowy pomiędzy bohaterami (zrealizowane w formie sekwencji FMV), eksplorację oraz rozwiązywanie licznych zagadek logicznych, sprowadzających się z reguły do poznania zasad działania rozmaitych mechanizmów statku. W grze znalazła się także sekwencja, polegająca na przemierzeniu labiryntu oraz kilka elementów zręcznościowych. Z racji tego, że główny bohater nie posiada ciała, w trakcie rozgrywki nie możemy zbierać ani używać żadnych przedmiotów.

Całość rozgrywa się w stosunkowo niewielkim oknie, gdyż większą część ekranu zajmuje interfejs, służący do interakcji mózgu bohatera z otoczeniem. Pod względem oprawy tytuł stoi na typowym dla swojego gatunku poziomie, a największą atrakcją gry jest niewątpliwie udział pięknej Tii Carrere, znanej z ról w takich filmach, jak Wschodzące Słońce i Prawdziwe Kłamstwa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do The Daedalus Encounter

Wymagania wiekowe The Daedalus Encounter

12+

Wymagania sprzętowe The Daedalus Encounter

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • 486 DX/33 MHz
  • 8 MB RAM
  • 4 MB HDD
  • DOS/Windows 3.X