Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Thayer's Quest (PC)

Thayer's Quest PC

Niegdyś wspaniałe królestwa Weigard, Iscar oraz Illes, popadły w ruinę. Czarnoksiężnik Sorsabal i jego poplecznicy podbili kolejne krainy, zgładzając przy okazji wszystkich przedstawicieli rodu monarszego, którzy w przyszłości mogliby upomnieć się o sprawiedliwość.

Przygodowe | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Thayer's Quest (PC)

producent: Digital Leisure

wydawca: Digital Leisure

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24listopada2005

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Niegdyś wspaniałe królestwa Weigard, Iscar oraz Illes, popadły w ruinę. Czarnoksiężnik Sorsabal i jego poplecznicy podbili kolejne krainy, zgładzając przy okazji wszystkich przedstawicieli rodu monarszego, którzy w przyszłości mogliby upomnieć się o sprawiedliwość. W swym przebiegłym planie, zły czarodziej nie przewidział jednak, że już wkrótce na drodze do upragnionego panowania, stanie mu ambitny młodzieniec,

Thayer’s Quest to gra z gatunku action/adventure, która pozwoli wcielić Ci się w rolę chłopca – Thayera Alconreda, ostatniego z rodu możnowładców. W chwili rozpoczęcia przygody jest on jeszcze uczniem, pobierającym nauki magiczne. Wkrótce jednak na barki Thayera spadnie ciężar powstrzymania Sorsabala przed całkowitym opanowaniem zniszczonych królestw. Aby tego dokonać, musi on wpierw odnaleźć kolejne części starożytnego amuletu. Tylko z pomocą potężnego artefaktu, można bowiem raz na zawsze przegnać zło i przywrócić pokój.

Za stworzeniem programu stoi Rick Dyer, późniejszy twórca bardzo popularnych serii gier o nazwie Space Ace i Dragon’s Lair. Thayer’s Quest po raz pierwszy zadebiutował w 1984 roku na automatach coin-op, ale nie był to produkt ukończony. Stuprocentowo dopracowana wersja ukazała się dopiero kilka miesięcy później na konsolę RDI Halcyon i to właśnie jej reedycja zadebiutowała w 2005 roku dzięki firmie Digital Leisure. Nie jest to pierwsza konwersja Thayer’s Quest na PC. W 1995 roku koncern Interplay zdecydował się na operację plastyczną pierwowzoru, którą opublikował pod tytułem Kingdom: The Far Reaches. Rozgrywka została jednak w niewielkim stopniu zmodyfikowana, zmienił się też główny bohater – na imię miał Lathan, a nie Thayer.

Rozgrywka w Thayer’s Quest niczym nie różni się od innych produkcji tego typu: Brain Dead 13, Dragon’s Lair, czy Space Ace. Na ekranie monitora cały czas obserwujemy pieczołowicie dopracowany film animowany, w którym musimy wciskać określone z góry klawisze, aby przedrzeć się do kolejnej sceny. Odnalezienie właściwych kombinacji nie jest takie proste i wymaga sporo prób. Dodatkowym utrudnieniem jest ograniczona liczba dodatkowych „żyć”, które tracimy po każdej nieudanej akcji.

Program jest wierny pierwowzorowi. Zawiera wszystkie animacje z edycji na konsolę Halcyon (w sumie ponad godzina filmu animowanego) oraz oryginalny soundtrack. Edycja DVD zawiera ponadto zarchiwizowane informacje na temat produktu, interaktywną mapę królestw oraz galerię obrazków.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Thayer's Quest

odpowiednia dla każdego wieku