Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDS
Okładka Teenage Zombies: Invasion of the Alien Brain Thingys! (NDS)
OkładkaTeenage Zombies: Invasion of the Alien Brain Thingys! (NDS)

Teenage Zombies: Invasion of the Alien Brain Thingys! NDS

Gra zręcznościowa, w której przejmujemy kontrolę nad jednym z tytułowych nastoletnich zombiaków. Ruszamy do nierównej walki z agresywną rasą Obcych.

Zręcznościowe | zombie | platformówki | seriale animowane | 2D | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Teenage Zombies: Invasion of the Alien Brain Thingys! Premiera NDS

28marca2008

producent: InLight Entertainment wydawca: UTV Ignition Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Teenage Zombies: Invasion of the Alien Brain Thingys! to gra akcji, w której eksploruje się kolejne plansze oraz rozwiązuje niezbyt skomplikowane zagadki logiczne. Produkt ten stanowi bardzo oczywistą parodię zarówno klasycznych filmów z gatunku science-fiction (warto tu między innymi wspomnieć o Teenage Zombies z 1959 roku), jak i różnorakich horrorów, w których ma się do czynienia z nieumarłymi. Całość w dużym stopniu nawiązuje też do popularnych komiksów. Objawia się to między innymi obecnością bardzo charakterystycznych „dymków dialogowych”.

Fabuła opisywanej gry opowiada o inwazji na naszą planetę, za którą stoi pewna wrogo nastawiona rasa. Najeźdźcy do podróżowania po kosmosie używają latających spodków. Ludzkość planują natomiast zniewolić przy wykorzystaniu futurystycznych broni, wysyłających promienie, dzięki którym przejmuje się kontrolę nad umysłami atakowanych istot. W rezultacie Obcym udaje się stworzyć armię nieumarłych. Jedyną nadzieją na ocalenie niewinnych osób są tytułowe nastoletnie zombiaki, niewrażliwe na wysyłane przez agresorów promienie. To właśnie w jedną z takich oto postaci mamy okazję się wcielić, ruszając do walki z najeźdźcami i pragnąć jednocześnie dopaść przywódcę Obcych, którego mózg powinien okazać się szczególnie smaczny.

Tytułowa drużyna zombiaków składa się z trzech różnych bohaterów. W danym momencie sterujemy tylko jedną postacią, lecz napotykane problemy wymuszają na nas dokonywanie zamian. Dzieje się tak dlatego, iż każda z postaci obdarzona została specyficznymi umiejętnościami. Musimy je więc dopasowywać do aktualnej sytuacji, tak aby móc awansować do kolejnej strefy. W międzyczasie obserwujemy także krótki wstawki filmowe, obrazujące nasze postępy.

Oprócz staczania walk z potworami przystępujemy także do całej masy różnorakich mini-gier. Wiele z tych zabaw opartych zostało na wykorzystaniu ekranu dotykowego konsoli DS. Mini-gry, podobnie zresztą jak główne misje, cechują się dużą porcją czarnego humoru. Może się bowiem okazać, iż do rozwiązania danej zagadki będziemy musieli użyć określonej kończyny sterowanego aktualnie zombiaka. Wiele z tych zabaw wymaga też podejmowania szybkich i trafnych decyzji.

Oprawa wizualna Teenage Zombies osadzona została w mrocznej stylistyce, lecz warto mieć na uwadze to, iż jest to bardziej komedia aniżeli pełnoprawny horror. Zazwyczaj należy przemieszczać się w wyznaczoną stronę, rozwiązując zagadki w ustalonej przez producentów kolejności.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Teenage Zombies: Invasion of the Alien Brain Thingys!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.