Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Tag: The Power of Paint (PC)
OkładkaTag: The Power of Paint (PC)

Tag: The Power of Paint PC

Ciekawa trójwymiarowa platformówka, w której przemierzamy czarnobiałe poziomy. Naszym zadaniem jest wykorzystywanie mocy farb, czyli odpowiednie kolorowanie otoczenia.

Zręcznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tag: The Power of Paint Premiera PC

21grudnia2008

producent: Tag Team wydawca: DigiPen Game Studios Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Tag: The Power of Paint

Half-Life 2

Portal

Paintball Heroes

Tag: The Power of Paint to oryginalna platformówka oparta na ciekawym pomyśle. Zupełnie darmowe dzieło zostało stworzone przez studentów z DigiPen Institute of Technology. Tytuł zdobył nagrodę dla najlepszej gry studenckiej na imprezie Game Developers Conference w 2009 roku.

Jak sama nazwa wskazuje, w grze poznajemy prawdziwą potęgę farb. Poruszamy się po trójwymiarowych, czarnobiałych poziomach, na których musimy odpowiednio pokolorować pewne elementy, aby przedostać do kończącego układ portalu. Całość została ukazana w perspektywie pierwszoosobowej.

Podstawową bronią gracza jest oczywiście pistolet na farby, do którego można załadować różne barwy. Każdy kolor, nałożony na daną powierzchnię, generuje zupełnie inne działanie. Zielony sprawia więc, że bohater skacze, dzięki czemu można dostać się na leżące wyżej platformy, a nawet odbić od ściany. Czerwony znacznie przyspiesza prędkość biegu, co umożliwia niejednokrotnie przeskoczenie nad przepaścią. Kolor niebieski natomiast powoduje przylepianie się postaci gracza do danej płaszczyzny.

Twórcy przygotowali kilka ciekawych poziomów. Pierwsze z nich wprowadzają nas w tajniki gry oraz przedstawiają zastosowanie poszczególnych farb. Na późniejszych musimy jednak rozwiązywać skomplikowane łamigłówki zręcznościowe-logiczne, wykorzystując wszystkie dostępne kolory. Pod względem graficznym tytuł zawiera sporo uproszczeń, jednak ogólnie prezentuje się całkiem przyzwoicie. Jedną z ukrytych opcji produkcji jest także edytor poziomów.

Ostatnia modyfikacja 14 kwietnia 2009

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,8 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Tag: The Power of Paint: Odpowiednia dla każdego wieku.

Tag: The Power of Paint Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza)
  • 200 MB HDD
  • Windows XP