Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneWWW
Okładka Sword Girls (WWW)

Sword Girls WWW

Sword Girls to kolekcjonerska gra karciana skierowana do fanów mangi i anime.

Logiczne

WWW
Okładka Sword Girls (WWW)

producent: Zeonix

wydawca: ChangYou.com

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WWW:

28marca2012

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sword Girls to sieciowa produkcja realizująca klasyczne założenia gatunku collectible card game – gracz stopniowo rozbudowuje swoją talię by stawiać czoła coraz to potężniejszym przeciwnikom i powiększać swoją kolekcję o kolejne karty.

Aby rozpocząć rozgrywkę w Sword Girls niezbędna jest składająca się z 31 kart talia, z której gracz korzysta podczas starć. Do dyspozycji gracza oddane są cztery frakcje, których przedstawicielki charakteryzują się odmiennymi umiejętnościami. Dostępne karty dzielą się na 3 typy: postacie, czary oraz sojusznicy.

Karta postaci przedstawia bohaterkę dowodzącą naszymi siłami. Nie bierze ona udziału w bezpośrednim starciu, jednakże specjalne umiejętności bohaterek aktywujące się na początku każdej kolejki mogą znacząco wpłynąć na losy bitwy. Od wybranej heroiny zależy również pula punktów życia podczas rozgrywki.

Karty czarów oraz sojuszników są z kolei głównymi narzędziami pomagającymi nam pokonać naszego przeciwnika. Zaklęcia pozwalają oddziaływać na biorące udział w potyczce jednostki (lecząc i wspomagając sojuszników, lub też obniżając parametry przeciwników). Wykorzystane czary znikają na czas walki z naszej talii, więc należy dobrze się zastanowić nad odpowiednim momentem ich wykorzystania. Karty sojuszników służą z kolei do bezpośredniej walki z wrogimi jednostkami.

Wiele z kart posiada charakterystyczne dla siebie zdolności, które aktywują się w trakcie wymiany ciosów. Karty sojuszników pozostają na polu bitwy do momentu wyczerpania swoich punktów wytrzymałości. Z kolei karty zaklęć działają natychmiastowo i po wykorzystaniu natychmiast znikają z gry. Każda z kart posiada określoną wartość punktową, na którą należy zwrócić szczególną uwagę podczas planowania swojej kolejki, jako że w trakcie swojej tury gracz może kontrolować karty o łącznej wartości dziesięciu punktów. Potyczka kończy się w momencie, gdy jeden z graczy zostanie pozbawiony wszystkich punktów życia, lub skończą mu się karty.

Tryb dla jednego gracza sprowadza się do umownego „eksplorowania” rozmaitych lokacji, co w rzeczywistości polega na rozgrywaniu pojedynków z coraz potężniejszymi przeciwnikami podczas zwiedzania kolejnych obszarów. Dzięki wygranym starciom gracz pozyskuje materiały, przy pomocy których może stworzyć nowe karty do swojej talii.

Rozgrywka wieloosobowa oferuje klasyczne pojedynki między graczami. Mogą się one odbywać zarówno w trybie rankingowym, w którym to wygrane potyczki podnoszą naszą pozycję, jak i zwykłym trybie treningowym. Rozgrywane starcia przynoszą każdemu z walczących graczy kolejne materiały umożliwiające rozbudowę swojej kolekcji kart. Oprócz możliwości zakupu kart w dostępnym w grze sklepie oraz wytwarzania ich z pozyskanych materiałów, Sword Girls pozwala również na rozwijanie swojej talii poprzez ulepszanie już istniejących kart.

Gra utrzymana jest w mangowej stylistyce, co z pewnością zwróci uwagę fanów japońskich animacji oraz komiksów. Należy zwrócić jednak uwagę na fakt, iż wdzięki niektórych postaci mogą być zbyt wyeksponowane, by gra nadawała się dla młodszego odbiorcy. Muzyka z kolei jest doskonale dopasowana, dzięki czemu zagrzewa gracza do toczenia kolejnych potyczek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Sword Girls

odpowiednia dla każdego wieku