Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Swirus (PC)

Świrus PC

Swirus

Świrus to gra przygodowa z interfejsem typu point'n'click, wyprodukowana przez studio Crazy Computer Confederation. Gracz wciela się w rolę śmiałka, który próbuje powstrzymać szalonego naukowca przed wywołaniem światowego chaosu.

Przygodowe | point-and-click | 2D

PC Windows
Okładka Swirus (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30czerwca1996

30czerwca1996

pudełko PL

Świrus uznawany jest za pierwszą polską grę przygodową stworzoną z myślą o komputerach osobistych pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Windows. Tytuł wyprodukowany został przez ekipę deweloperską Crazy Computer Confederation, a wydaniem zajęła się firma Mirage Interactive.

Fabuła gry koncentruje się wokół wątku szalonego naukowca, który grozi zniszczeniem świata. Niestety, jego żądania pozostają bez odpowiedzi ze strony władz, co prowadzi do tragedii. Wiele lat później niedobitki ludzkości wynajdują technologię podróży w czasie, dzięki czemu udaje się przekazać ostrzeżenie.

Gracz wciela się w rolę mieszkańca niewielkiego, polskiego miasta z lat 80. ubiegłego stulecia, który odebrał wiadomość z przyszłości. W jego rękach leży uratowanie świata. Nie jest to jednak łatwe zważywszy na fakt, że sposobu na zażegnanie niebezpieczeństwa trzeba będzie poszukać w przeszłości odległej o wiele wieków.

Jak przystało na klasyczną przygodówkę z interfejsem typu point'n'click gracz odwiedza kolejne lokacje, rozmawia z postaciami niezależnymi, poszukuje rozmaitych przedmiotów oraz rozwiązuje mniej i bardziej skomplikowane problemy logiczne.

Oprawa wizualna Świrusa bazuje na dwuwymiarowej grafice utrzymanej w komiksowym stylu. Mocno ograniczoną paletę barw (tylko 256 kolorów) oraz niewielką ilość animacji rekompensują humorystyczne nawiązania do polskich realiów lat 80. i 90. XX wieku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Swirus

odpowiednia dla każdego wieku