Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSAND
Okładka Swap Heroes 2 (iOS)

Swap Heroes 2

Kontynuacja udanej turowej gry strategicznej z elementami RPG. Swap Heroes 2 rozwija koncepcję oryginału – rozgrywka sprowadza się więc do toczenia turowych starć z falami coraz trudniejszych przeciwników w różnych lokacjach.

Strategiczne | fantasy | turowe | elementy RPG | 2D | indie

Okładka Swap Heroes 2 (iOS)

data premiery gry:

18lut2015

iOS AND

Swap Heroes 2 jest kontynuacją udanej turowej gry strategicznej z elementami RPG. Sequel, w przeciwieństwie do „jedynki” wydanej wyłącznie na urządzenia z systemem iOS, trafił również na smartfony i tablety działające na Androidzie. Grę zaprojektował niezależny deweloper Chris Savory ze studia Savory Games, twórca udanej zręcznościówki The Boy with Bombs.

Swap Heroes 2 stanowi rozwinięcie oryginału. Rozgrywka sprowadza się zatem do toczenia turowych starć z coraz trudniejszymi falami przeciwników – tym razem w dziesięciu nowych lokacjach. Powróciła charakterystyczna taktyka wymiany, polegająca na tym, że przed każdą rundą gracz musi wprowadzić jedną zmianę w ustawieniu drużyny (np. przeniesienie do pierwszej linii postaci, która w poprzedniej akcji znajdowała się na tyłach). Podstawowy tryb zabawy to Kampania, w której celem jest pokonanie złowrogiego Shadow Knighta, aczkolwiek zabawie można się też oddawać w zupełnie nowej opcji Endless Mode, gdzie należy uzyskać jak najlepszy wynik punktowy.

Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać tuż po uruchomieniu gry, jest zebranie czteroosobowej drużyny. Gracz dokonuje wyboru z grona ośmiu postaci reprezentujących różne klasy (w tym nowych, jak Mnich i Wilkołak), po czym przystępuje do walk, w których po drugiej stronie barykady staje ponad trzydzieści typów przeciwników (nie brakuje wśród nich potężnych bossów). Grę wyróżnia jeszcze jeden element – podczas gdy herosi znajdujący się na przedzie atakują wrogów bezpośrednio, bohaterowie umieszczeni w drugiej linii robią użytek ze zdolności specjalnych. Dla przykładu Kapłan leczy członków drużyny, a Czarodziej korzysta z czarów ofensywnych.

Za zwycięstwa gracz otrzymuje punkty doświadczenia i złoto, dzięki którym podnosi statystyki postaci oraz kupuje ulepszenia. Jest to niezbędne, gdyż napotykani przeciwnicy stają się coraz potężniejsi. Rozgrywka kończy się w momencie śmierci jednego z członków drużyny – zabawę należy wówczas zacząć od nowa. Grafika, utrzymana w 16-bitowej stylistyce, w dalszym ciągu cieszy oko. Zabawie towarzyszy też rozszerzona ścieżka dźwiękowa autorstwa Matta Creamera.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Swap Heroes 2

Wymagania wiekowe Swap Heroes 2

12+

Najlepsze gry mobilne lutego (Alto’s Adventure, Dark Echo, AG Drive)
Najlepsze gry mobilne lutego (Alto’s Adventure, Dark Echo, AG Drive)

wiadomość3 marca 2015

Omawiamy najlepsze gry mobilne drugiego miesiąca tego roku. Wśród polecanych lutowych pozycji znalazły się takie produkcje jak Alto’s Adventure, Dark Echo, AG Drive czy Heavenstrike Rivals.

Swap Heroes 2 – zadebiutowała kontynuacja udanej strategii turowej
Swap Heroes 2 – zadebiutowała kontynuacja udanej strategii turowej

wiadomość18 lutego 2015

Chris Savory, autor udanej strategii turowej Swap Heroes, zdecydował, że kontynuacja trafi też na Androida. Tytuł właśnie zadebiutował w ofertach App Store i platformy Google Play – można go nabyć za równowartość około 12 złotych.

iOS
AND