Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSAND
Okładka Swap Heroes 2 (iOS)
OkładkaSwap Heroes 2 (iOS)

Swap Heroes 2

Kontynuacja udanej turowej gry strategicznej z elementami RPG. Swap Heroes 2 rozwija koncepcję oryginału – rozgrywka sprowadza się więc do toczenia turowych starć z falami coraz trudniejszych przeciwników w różnych lokacjach.

Strategiczne | fantasy | turowe | elementy RPG | 2D | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Swap Heroes 2 Premiera

18lut2015

iOS AND

Gry podobne do Swap Heroes 2

Angry Birds Epic

Duel Revolution

Calculords

Swap Heroes 2 jest kontynuacją udanej turowej gry strategicznej z elementami RPG. Sequel, w przeciwieństwie do „jedynki” wydanej wyłącznie na urządzenia z systemem iOS, trafił również na smartfony i tablety działające na Androidzie. Grę zaprojektował niezależny deweloper Chris Savory ze studia Savory Games, twórca udanej zręcznościówki The Boy with Bombs.

Swap Heroes 2 stanowi rozwinięcie oryginału. Rozgrywka sprowadza się zatem do toczenia turowych starć z coraz trudniejszymi falami przeciwników – tym razem w dziesięciu nowych lokacjach. Powróciła charakterystyczna taktyka wymiany, polegająca na tym, że przed każdą rundą gracz musi wprowadzić jedną zmianę w ustawieniu drużyny (np. przeniesienie do pierwszej linii postaci, która w poprzedniej akcji znajdowała się na tyłach). Podstawowy tryb zabawy to Kampania, w której celem jest pokonanie złowrogiego Shadow Knighta, aczkolwiek zabawie można się też oddawać w zupełnie nowej opcji Endless Mode, gdzie należy uzyskać jak najlepszy wynik punktowy.

Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać tuż po uruchomieniu gry, jest zebranie czteroosobowej drużyny. Gracz dokonuje wyboru z grona ośmiu postaci reprezentujących różne klasy (w tym nowych, jak Mnich i Wilkołak), po czym przystępuje do walk, w których po drugiej stronie barykady staje ponad trzydzieści typów przeciwników (nie brakuje wśród nich potężnych bossów). Grę wyróżnia jeszcze jeden element – podczas gdy herosi znajdujący się na przedzie atakują wrogów bezpośrednio, bohaterowie umieszczeni w drugiej linii robią użytek ze zdolności specjalnych. Dla przykładu Kapłan leczy członków drużyny, a Czarodziej korzysta z czarów ofensywnych.

Za zwycięstwa gracz otrzymuje punkty doświadczenia i złoto, dzięki którym podnosi statystyki postaci oraz kupuje ulepszenia. Jest to niezbędne, gdyż napotykani przeciwnicy stają się coraz potężniejsi. Rozgrywka kończy się w momencie śmierci jednego z członków drużyny – zabawę należy wówczas zacząć od nowa. Grafika, utrzymana w 16-bitowej stylistyce, w dalszym ciągu cieszy oko. Zabawie towarzyszy też rozszerzona ścieżka dźwiękowa autorstwa Matta Creamera.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Swap Heroes 2: 12+

iOS
AND