Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Survive the Nights (PC)
OkładkaSurvive the Nights (PC)

Survive the Nights PC

Gra survivalowa, za której stworzeniem stoi niezależne studio a2z(Interactive). Gracze trafiają na jedną z wysp o powierzchni ponad stu kilometrów kwadratowych, a ich zadaniem jest przetrwanie nocy.

Akcji | FPP | zombie | postapokalipsa | sandbox | horror | survival | crowdfunding | indie | crafting

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Survive the Nights Premiera PC

wczesny dostęp

21grudnia2017

listopad2021

Steam

listopad2021

producent: a2z Interactive wydawca: a2z Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Survive the Nights

DayZ

Left 4 Dead

Infestation: Survivor Stories

Survive the Nights to kolejny przedstawiciel wieloosobowych, sandboksowych symulatorów przetrwania, w którym główną rolę odgrywają zombie. Autorzy postawili sobie jednak za cel wykorzystać i dopracować najlepsze rozwiązania z konkurencyjnych tytułów, kładąc szczególny nacisk na realizm rozgrywki. Za powstanie gry odpowiada debiutujące studio a2z(Interactive), którego członkowie poznali się podczas wspólnej zabawy w Grand Theft Auto IV, a po wydaniu Minecrafta stworzyli jeden z najpopularniejszych prywatnych serwerów gry.

Akcja tytułu toczy się na rozległej mapie, złożonej z wielu wysp o powierzchni ponad 100 km kwadratowych każda. Trafiając na jedną z nich, gracze muszą stawić czoła nie tylko panoszącym się po świecie gry hordom zombie, ale także zaspokajać swoje podstawowe potrzeby, niezbędne do przetrwania w niesprzyjającym środowisku. Jak można wywnioskować z tytułu gry, nasze główne zadanie to po prostu „przetrwać noc”, a rozgrywka podzielona została na dwa nieco odmienne etapy. Za dnia skupiamy się na eksploracji i poszukiwaniu wody, jedzenia, broni oraz przedmiotów, które pomogą nam ufortyfikować naszą kryjówkę i bezpiecznie przetrwać noc. Gdy zapadnie zmrok, naszym głównym celem jest eliminacja wszystkiego, co się rusza i zagraża naszemu zdrowiu oraz życiu.

W odróżnieniu od wielu konkurencyjnych tytułów, w Survive the Nights nie mamy możliwości wznoszenia budynków. Możemy jedynie korzystać z tych już znajdujących się na mapie, przekształcając je w rodzaj kryjówki-magazynu i fortyfikując przy użyciu różnych odnalezionych na wyspie przedmiotów (płyty, deski, blachy, meble itp.). Bardzo ważnym elementem rozgrywki są pojazdy, z które mogą zostać wykorzystane do przemieszczania się lub transportu materiałów – pod warunkiem, że nie zostały wcześniej uszkodzone i nie wymagają napraw. Nieodłączną częścią gry jest system craftingu, który pozwala na wykorzystanie wielu domowych przedmiotów do tworzenia unikalnych broni oraz narzędzi, a także na łączenie i modyfikację odnalezionych wcześniej części pojazdów i urządzeń.

Zgodnie z zamysłem autorów, atutem produkcji są realistycznie przedstawione aspekty survivalowe. Niezmiernie ważnym elementem jest regularne dostarczanie organizmowi niezbędnej ilości kalorii, gdyż pozbawiona ich postać będzie z czasem słabnąć i w efekcie wolniej się poruszać, słabiej celować czy mieć mniejszy udźwig. Sposobów na pozyskiwanie pożywienia jest wiele: możemy polować na mniejsze lub większe zwierzęta, zastawiać pułapki, łowić ryby, zbierać jagody i inne jadalne rośliny, a nawet uprawiać je. Jako że w grze odwzorowano nie tylko cykl dobowy, ale też zmieniający się klimat i pory roku, koniecznością jest również dbanie o odpowiednią temperaturę ciała (np. przez rozpalenie ogniska czy włączenie domowego ogrzewania). Prócz zdrowia fizycznego w grze liczy się także psychika naszego bohatera, na której negatywnie odbija się zabijanie ludzi. Z czasem zaczynamy mniej wyraźnie widzieć, odczuwać drżenie rąk czy doznawać urojeń.

Podczas rozgrywki nasza postać zdobywa doświadczenie i rozwija swe umiejętności głównie dzięki odpowiednio częstemu powtarzaniu danej czynności. Im więcej nocy uda nam się przetrwać, im więcej będziemy polować, zastawiać pułapki, strzelać i fortyfikować budynki – tym bieglejszy w tych czynnościach będzie nasz protoplasta.

Oprawa gry stworzona została przy użyciu popularnego silnika Unity 3D, co zapewnia jej odpowiednio wysoki poziom. Jak w większości gier z tego gatunku, rozgrywka ukierunkowana jest na jednoczesne współistnienie na jednej mapie wielu graczy, którzy mogą ze sobą współpracować i rywalizować. Nasze dokonania znajdują zaś odzwierciedlenie w sieciowych rankingach i listach osiągnięć. W Survive the Nights w dość oryginalny sposób zrealizowano komunikację między graczami. Za pośrednictwem chatu głosowego porozumiewać się mogą jedynie gracze, znajdujący się w bliskiej odległości od siebie. Na większą odległość konieczne będzie zaś skorzystanie z krótkofalówki lub CB radia.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 8.6 / 10 na podstawie 53 głosów czytelników.

Survive the Nights cena w dniu premiery: 89,99 PLN

Wymagania wiekowe Survive the Nights: 16+

Survive the Nights Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Dual Core 2.0 GHz
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 / Radeon HD 7870 lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Zalecane:
 • Quad Core 3.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 / 4 GB Radeon RX 480 lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows 10 64-bit