Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiiOSANDWP
Okładka Survivalcraft 2 (iOS)

Survivalcraft 2

Druga część mobilnej serii sandboksów studia Candy Rufus Games, czerpiącej inspirację z legendarnego Minecrafta. W grze Survivalcraft 2 gracze trafiają ponownie do rozległego, otwartego świata, składającego się z trójwymiarowych bloków.

Akcji | FPP | sandbox | elementy RPG | survival | crafting

Okładka Survivalcraft 2 (iOS)

data premiery gry:

11gru2016

AND

13gru2016

iOS

14gru2016

WP
PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Survivalcraft 2 jest grą typu sandbox, opracowaną przez studio Candy Rufus Games. Tytuł został wydany na mobilny system AND, WP i iOS, a jego twórcy czerpali garściami z innej, przebojowej „piaskownicy” – Minecrafta.

Mechanika

W Survivalcraft 2 gracze trafiają do rozległego, otwartego świata składającego się z trójwymiarowych bloków. Akcja prezentowana jest z perspektywy pierwszej osoby (FPP), a główne elementy rozgrywki to eksploracja oraz szeroko pojęty crafting. W trakcie zabawy pozyskujemy surowce, dzięki którym możemy wytwarzać przydatne narzędzia, broń i wymyślne pułapki, a także wyszywać ubrania (mowa o ponad 40 elementach garderoby zapewniających między innymi ochronę przed drapieżnikami czy ekstremalną pogodą).

Z uwagi na fakt, że istotny aspekt gry stanowi tytułowy survival, zadaniem gracza jest również uprawa roślin i polowanie na zwierzęta – tutejsza fauna obejmuje ponad 30 zróżnicowanych gatunków. Co ciekawe, niektóre z nich można wykorzystać w charakterze wierzchowców, choćby w celu pokonywania większych dystansów. Ponadto produkcja pozwala na stworzenie własnej kryjówki – oprócz możliwości stawiania rozmaitych budynków, w grze zaimplementowano opcję konstruowania urządzeń elektrycznych, a nawet maszyn o zróżnicowanym stopniu skomplikowania.

Kwestie techniczne

Choć Survivalcraft 2 na platformie AND, WP i iOS charakteryzuje się prostą, trójwymiarową oprawą graficzną, na uwagę zasługują imponujące możliwości modyfikacji świata gry. Środowisko jest podatne na zniszczenia, a oparte na fizyce eksplozje powodują powstawanie kraterów w podłożu i zagłębień w skałach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Survivalcraft 2

12+

iOS
AND
WP