Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Surgeon Simulator 2 (PC)

Surgeon Simulator 2 PC

Druga część serii gier zręcznościowych, w których wcielamy się w początkujących (a co za tym idzie – niezdarnych oraz popełniających liczne i zabawne błędy) chirurgów. W Surgeon Simulator 2 można grać zarówno w pojedynkę, jak i w trybie współpracy.

Zręcznościowe | FPP | humorystyczne | multiplayer | medyczne | indie | kooperacja | elementy symulacyjne | Epic Store exclusive

PC Windows
Okładka Surgeon Simulator 2 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21sierpnia2020

wczesny dostęp

27sierpnia2020

27sierpnia2020

Epic Store

Surgeon Simulator 2 to druga odsłona cyklu zwariowanych gier zręcznościowych, które „symulatorami chirurga” są jedynie z nazwy, nie mając zbyt wiele wspólnego z realistyczną prezentacją tego lekarskiego fachu. Produkcja została opracowana przez niezależny zespół Bossa Studios, wyspecjalizowany w tego rodzaju produkcjach.

Mechanika

Podobnie jak miało to miejsce w pierwszej części serii, w Surgeon Simulator 2 akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). W trakcie zabawy przeprowadzamy rozmaite operacje i zabiegi, z którymi musimy uporać się przed upływem limitu czasowego. Sprawę komplikuje sterowanie, które zaprojektowano w taki sposób, by niemożliwe było opanowanie go do perfekcji (dość powiedzieć, że kontrolujemy każdy palec lekarza z osobna). Osobliwie prezentuje się również lista dostępnych narzędzi, gdyż otrzymujemy do dyspozycji nie tylko profesjonalny sprzęt, lecz także przybory pokroju... młotka. Brak chirurgicznej precyzji prowadzi do przezabawnych wypadków przy pracy, przez co transplantacje kończą się upadkiem organów na podłogę, a efektami ubocznymi naszych działań bywają uszkodzone kości czy usunięte zdrowe organy.

Tryby gry

W przeciwieństwie do pierwszej części serii, nastawionej na zabawę w pojedynkę, Surgeon Simulator 2 pozwala również na zabawę w trybie współpracy.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Surgeon Simulator 2 utrzymano w lekko kreskówkowej stylistyce. Całość prezentuje wyższy poziom niż poprzednia część serii, która już w momencie premiery potrafiła nieco „trącić myszką”.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 4.1 / 10 na podstawie 19 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,00 PLN

Wymagania wiekowe Surgeon Simulator 2

12+

Wymagania sprzętowe Surgeon Simulator 2

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Core i3-3225 3.3 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 7/8/10
  • Zalecane: Intel Core i5-4670 3.4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 770 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 10 64-bit