Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Supraball (PC)

Supraball PC

Nietypowa futurystyczna gra piłkarska, w której każdy z graczy kontroluje wyłącznie jednego zawodnika, oglądając zmagania w widoku FPP, i musi współpracować z resztą pięcioosobowej drużyny.

Sportowe | FPP | science fiction | zagraj za darmo | piłka nożna | multiplayer | indie | kooperacja

PC Windows
Okładka Supraball (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2maja2016

wczesny dostęp

8lutego2019

8lutego2019

Steam

Supraball jest trójwymiarową grą piłkarską, przygotowaną przede wszystkim z myślą o trybie wieloosobowym. W przeciwieństwie do wielu innych produkcji tego typu, tytuł ten oddaje w ręce gracza pojedynczego zawodnika, stawiając równocześnie na mało realistyczną – ale bardzo widowiskową – rozgrywkę. Gra została opracowana przez niezależne studio Supra Games i stanowi drugi projekt tego zespołu (pierwszym była przygodowa gra akcji Supraland).

Mechanika

Supraball jest grą sportową, w której akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Każdy z graczy kontroluje pojedynczego zawodnika, stanowiącego część pięcioosobowej drużyny (w przypadku, gdy liczba graczy nie jest wystarczająca, albo mamy ochotę pograć sami, można też uruchomić mecz z udziałem botów).

Produkcja studia Supra Games nie stawia na realizm – poszczególni zawodnicy mogą wykonywać przeróżne, niesamowite manewry, takie jak bardzo wysokie skoki (aż czterokrotnie „odbijać się” w powietrzu), niesamowicie mocne strzały (w przypadku których piłka osiąga prędkość przekraczającą 400 km/h) czy… generowanie fal uderzeniowych, które potrafią wpłynąć na tor piłki z pewnej odległości, a nawet zadawać obrażenia rywalom.

Sterowanie zostało zaprojektowane tak, by podstawy były proste do opanowania, jednak prawdziwe mistrzostwo wymaga długich treningów (istnieje szereg manewrów do opanowania – np. przetaczanie się, strzały z pierwszej piłki czy tworzenie specjalnej tarczy, która odbija piłkę od naszego zawodnika).

Warto też odnotować, że kontrolowanie swojej postaci to nie wszystko. Nietypowa mechanika rozgrywki Supraball sprawia, że by drużyna osiągała optymalne rezultaty, konieczne jest odpowiednie planowanie i strategia na dane spotkanie – szczególnie, gdy mierzymy się z wymagającym przeciwnikiem.

Tryby gry

W Supraball możemy grać samotnie albo z innymi. Produkcja zespołu Supra Games rozwija jednak skrzydła dopiero w trybie wieloosobowym. W grze znaleźć można szereg różnych wariantów (np. pojedyncze spotkania, liga Supraball League), a także zestawienia prezentujące osiągnięcia poszczególnych graczy i drużyn na tle innych.

Kwestie techniczne

Supraball ma dość prostą, trójwymiarową oprawę graficzną. Twórcy postawili na komiksowy styl artystyczny, dzięki któremu obraz wyświetlany na ekranie jest bardzo czytelny. Pozytywne wrażenie sprawiają też widowiskowe animacje i efekty świetlne, obrazujące poszczególne, fantastyczne zagrania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-10  

Wymagania wiekowe Supraball

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Supraball

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.66 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows 7