Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Superbike World Championship (PC)
OkładkaSuperbike World Championship (PC)

Superbike World Championship PC

Pierwszy tytuł z wydawanej przez EA Sports serii Superbike, który pozwala wziąć udział w tytułowych mistrzostwach motocyklowych. W przeciwieństwie do wielu innych reprezentantów gatunku, szczególny nacisk został położony na wysoki realizm rozgrywki.

Wyścigi

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Superbike World Championship Premiera PC

28lutego1999

producent: Milestone wydawca: Electronic Arts Inc. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Superbike World Championship

Midnight Club II

Moto GP 2

Moto Racer 2

Pierwszy tytuł z wydawanej przez EA Sports serii Superbike, który pozwala wziąć udział w tytułowych mistrzostwach motocyklowych. W przeciwieństwie do wielu innych reprezentantów gatunku, szczególny nacisk został położony na wysoki realizm rozgrywki.

„Superbike World Championship” oferuje kilka standardowych trybów zabawy - pojedynczy wyścig, trening czy też kompletne mistrzostwa, które stanowią zarazem główną atrakcję programu. W tym ostatnim przypadku zadbano oczywiście o obecność wszystkich niezbędnych elementów składających się na kolejne imprezy - treningów, kwalifikacji, rozgrzewek czy wreszcie niedzielnych wyścigów. Przygotowano także oddzielne tryby sieciowe pozwalające ściągać się ośmiu osobom na jednym torze równocześnie. Istotny wpływ na przebieg całej gry ma wybór jednego z dwóch stylów jazdy - zręcznościowego lub realistycznego. W tym pierwszym przypadku gracz ma do dyspozycji całą masę uproszczeń, dzięki którym może przystąpić do zawodów bez zbędnego przygotowania. Tryb symulacji został natomiast przygotowany z myślą o prawdziwych mistrzach kierownicy. Tu gracz nie może sobie pozwolić nawet na najmniejszy błąd, zwłaszcza przy włączonych realistycznych przepisach (kary za falstart, ścinanie zakrętów, nieostrożną jazdę) czy też losowych usterkach. Niezależnie od wybranego stylu jazdy należy ustalić ogólny poziom trudności zabawy, który ma decydujący wpływ na zachowanie innych motocyklistów. Ponadto można również ustalić warunki pogodowe dla danego toru.

Autorzy gry przygotowali dwanaście obiektów, które bezpośrednio bazują na swoich prawdziwych odpowiednikach. Z ciekawszych tras warto wymienić Laguna Seca (USA) czy Monzę (Włochy). Warto dodać, iż szczególny nacisk został położony na możliwie jak najwierniejsze odwzorowanie słynnych zakrętów czy też ważnych obiektów znajdujących się przy torze. Park maszyn obejmuje pięć modeli - Yamahę YZF, Suzuki GSX-R, Kawasaki ZX7R, Hondę RC45 oraz Ducati 916. W zawodach startują zespoły znane z prawdziwych mistrzostw, dlatego też każdy z dostępnych motocykli jest pokryty naklejkami sponsorów. W przypadku zdecydowania się na tryb symulacji gracz ma spore możliwości modyfikowania posiadanej maszyny. Może między innymi ustalać przełożenia skrzyni biegów, dobierać odpowiednie opony czy też zmieniać ustawienia zawieszenia.

Oprawa wizualna gry jest szczegółowa, tyczy się to zarówno motocykli, jak i toru. Zadbano również o widowiskowe kraksy czy efekt palenia gum przy ostrym starcie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Superbike World Championship: Odpowiednia dla każdego wieku.