Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGGBA
Okładka Summon Night: Swordcraft Story (GBA)

Summon Night: Swordcraft Story GBA

Summon Night: Swordcraft Story to kolejny tytuł z cyklu, który od dość dawna jest znany japońskim fanom konsolowych gier cRPG. Gracz jako potomek legendarnego Shintetsu ma za zadanie iść w ślady ojca i zdobyć tytuł najlepszego rzemieślnika.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Summon Night: Swordcraft Story (GBA)

producent: Flight-Plan

wydawca: Atlus

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

26lipca2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Summon Night: Swordcraft Story to kolejny tytuł z cyklu, który od dość dawna jest znany japońskim fanom konsolowych gier cRPG (japońska premiera miała miejsce w 2003 roku). Na szczęście doczekaliśmy się anglojęzycznej wersji po prawie trzech latach. W grze wcielamy się w postać potomka znanego w całej krainie Lyndbaum rzemieślnika o imieniu Shintetsu. Zasłynął on z uratowania krainy Lyndbaum przed niebezpieczeństwem. Gracz jako potomek legendarnego Shintetsu ma za zadanie iść w ślady ojca i zdobyć tytuł najlepszego rzemieślnika. Może tego dokonać jedynie udowadniając, że jest godnym spadkobiercą tytułu ojca. W tym celu musi samemu uczyć się rzemiosła wytwarzania broni (mieczy, toporów, włóczni itp), której następnie musi używać w turnieju, zorganizowanym w celu wyłonienia następców siedmiu legendarnych rzemieślników - strażników i opiekunów miasta Wystern. Okazuje się jednak, że to ostatnie skrywa pewną tajemnicę.

Świat gry jest bardzo bogaty. Lyndbaum to magiczna kraina, połączona z czterema innymi wymiarami, w których żyją przeróżne istoty. Gracz ma możliwość przywoływania mieszkańców tych światów, którzy następnie towarzyszą mu w dalszych perypetiach (każda z istot inaczej wpływa na przebieg rozgrywki). Towarzysze rozwijają się wraz z głównym bohaterem, zdobywając doświadczenie i umiejętności. Głównym bohaterem, w którego się wcielamy, może być chłopak lub dziewczyna, co również wpływa na grę. Razem istnieje osiem różnych dróg do ukończenia całej historii. Kształcenie się na dobrego rzemieślnika, wytwarzającego broń, wymaga zbierania odpowiednich materiałów i surowców, które pod okiem mistrza możemy w kuźni zmieniać we wspaniałe arcydzieła. Sama walka odbywa się w czasie rzeczywistym, w którym przy pomocy pada i klawiszy (A, B) poruszamy się po polu walki, zmieniamy broń i zadajemy ciosy. Podczas walki gracz musi w zależności od przeciwnika stosować różnorodne taktyki i używać odpowiednich rodzajów broni. Twórcy gry umożliwili również zabawę dla dwóch graczy, w której można wojować i wymieniać się stworzonymi przez siebie przedmiotami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.7 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Summon Night: Swordcraft Story

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Summon Night: Swordcraft Story

Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel