Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweWiiX360PS3
Okładka Summer Stars 2012 (Wii)
OkładkaSummer Stars 2012 (Wii)

Summer Stars 2012

Summer Stars 2012 to przygotowana przez studio 49Games gra sportowa, oferująca graczom możliwość sprawdzenia się w kilkunastu dyscyplinach letnich igrzysk olimpijskich – od konkurencji lekkoatletycznych, poprzez kolarstwo górskie, a na skokach do wody skończywszy.

Sportowe | sporty letnie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Summer Stars 2012 Premiera

30mar2012

X360 PS3 Wii

producent: 49Games wydawca: Deep Silver

Niemieckie studio 49Games specjalizuje się w produkcji gier sportowych, które często wydawane są przy okazji dużych wydarzeń, jak igrzyska olimpijskie czy cykle pucharu świata. Mimo relatywnie chłodnego przyjęcia wydanej w 2011 roku gry Winter Stars przez recenzentów i graczy, twórcy Summer Stars 2012 pozostali wierni przyjętej konwencji, zmieniając jednak konkurencje na letnie i wprowadzając nowe rozwiązania w mechanice rozgrywki.

Gracze mogą spróbować swoich sił w ponad 18 konkurencjach i wyzwaniach, m.in. trójskoku, biegach sprinterskich, szermierce, kolarstwie górskim i skokach do wody. Poszczególne zawody toczą się w mocno urozmaiconych lokacjach, rozproszonych po różnych zakątkach świata. Choć gra nie posiada oficjalnej licencji Letnich Igrzysk w Londynie, niektóre konkurencje rozgrywane są na starannie odwzorowanych olimpijskich obiektach.

Rozgrywka w Summer Stars 2012 ma czysto zręcznościowy charakter. Gracze mogą sterować poczynaniami swoich postaci za pomocą tradycyjnych padów lub przy wykorzystaniu innowacyjnych kontrolerów ruchu – Kinect, PlayStation Move i Wii Remote (odpowiednio dla konsoli Xbox 360, PlayStation 3 i Nintendo Wii). W tym drugim przypadku możliwe jest również określenie maksymalnego poziomu wysiłku fizycznego wkładanego w zabawę.

Twórcy Summer Stars 2012 przewidzieli kilka wariantów rozgrywki. W trybie kariery gracze mają okazję przejść długą drogę od ambitnych nowicjuszy po obsypanych medalami mistrzów sportu. Multiplayer umożliwia z kolei rywalizację maksymalnie czterem osobom na podzielonym ekranie (split screen).

Gra odznacza się atrakcyjną oprawą audio-wizualną. Modele i animacje ruchu zawodników przygotowane zostały z dużą dbałością o szczegóły, a utrzymane w żywych kolorach lokacje przywodzą skojarzenia z prawdziwymi arenami zmagań sportowych. Całości dopełnia dynamiczna praca kamery, pozwalająca śledzić zawody w stylu telewizyjnej transmisji.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Summer Stars 2012: Odpowiednia dla każdego wieku.

Summer Stars 2012 Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Kinect
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Move
X360
PS3
Wii