Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PCXONE
Okładka Stray (Robot Gentleman) (PS4)

Stray (Robot Gentleman)

Przygotowana przez ekipę polskiego Robot Gentleman Studios oryginalna gra platformowa, zrealizowana w oparciu o sceny przygotowane z udziałem aktorów oraz zwierząt.

Akcji | platformówki | polskie | indie | eksperymentalne/artystyczne | psy | full motion video

Okładka Stray (Robot Gentleman) (PS4)

data premiery gry:

2022

PC PS4 XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Stray jest grą platformową opracowaną przez niezależny polski zespół Robot Gentleman Studios. W portfolio deweloperów znajduje się ciepło przyjęte 60 Seconds, czyli survivalowa gra strategiczna zrealizowana z przymrużeniem oka. Opisywany tutaj tytuł trafił zarówno na komputery osobiste, jak i na konsole.

Fabuła

W Stray na platformie PC, PS4 i XONE gracz wciela się w tytułowego zabłąkanego psa. Bohater utknął w leśnej dziczy i stara się za wszelką cenę wrócić do domu. Po drodze musi jednak stawić czoła licznym niebezpieczeństwom – zagrożenie stanowią zarówno drapieżniki, jak i polujący na niego myśliwi.

Mechanika

Filary rozgrywki w Stray stanowią przemierzanie lasu, omijanie przeszkód terenowych i pułapek (zarówno w postaci elementów otoczenia pokroju zwalonych drzew, jak i sideł), a także szeroko pojęte przetrwanie w niegościnnym środowisku. Z uwagi na fakt, że na naszego czworonożnego podopiecznego nieustannie czyha zagrożenie, kluczem do sukcesu jest korzystanie z psich zmysłów i zwierzęcych instynktów.

Kwestie techniczne

Stray na platformie PC, PS4 i XONE intryguje za sprawą nietypowej oprawy wizualnej. Produkcja powstała bowiem we współpracy z Kacprem Fertaczem – profesjonalnym operatorem filmowym i montażystą. W efekcie sceny, w jakich bierzemy udział, przypominają interaktywny film – występują w nich bowiem prawdziwe zwierzęta i aktorzy znani ze srebrnego ekranu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Stray (Robot Gentleman)

Wymagania wiekowe Stray (Robot Gentleman)

12+

PC
PS4
XONE