Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitch
Okładka Story of Seasons: Pioneers of Olive Town (Switch)

Story of Seasons: Pioneers of Olive Town Switch

Story of Seasons: Pioneers of Olive Town jest nową częścią utytułowanej serii gier rolniczych, która rozpoczęła się w 2014 na przenośnej platformie Nintendo 3DS. Tytuł został stworzony przez firmę Marvelous AQL.

RPG | sandbox | rolnicze | symulator życia | jRPG

Nintendo Switch
Okładka Story of Seasons: Pioneers of Olive Town (Switch)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji Switch:

23marca2021

26marca2021

Nintendo eShop

Story of Seasons: Pioneers of Olive Town to kolejna odsłona serii gier rolniczych zapoczątkowanej w 2014 roku na konsoli Nintendo 3DS. W produkcji wcielamy się w tytułowego pioniera, który stara się poradzić sobie na starej farmie. Tytuł został opracowany przez firmę Marvelous AQL. Wydawcą jest XSEED Games.

Fabuła

W Story of Seasons: Pioneers of Olive Town wcielamy się w młodego człowieka, który opuszcza miasto by zamieszkać na farmie swojego dziadka. Nieruchomość jest położona w pobliżu miasteczka Olive Town i przez całe lata była opuszczona. Młodzieniec postanawia uczynić, co w jego mocy, by tchnąć w to miejsce nowe życie.

Mechanika

W Story of Seasons: Pioneers of Olive Town akcję obserwujemy w rzucie izometrycznym. Podstawą zabawy jest eksplorowanie lokacji i stopniowe rozwijanie własnej farmy, a także pobliskiego miasteczka. Możemy uprawiać różnego rodzaju rośliny i hodować zwierzęta, wznosić budynki, usprawniać narzędzia i maszyny, a także rozwijać miejską infrastrukturę.

W miarę postępów w rozgrywce umiejętności naszej postaci stopniowo się rozwijają, co otwiera drogę do nowych możliwości. Gracz ma też opcję poznawania mieszkańców Olive Town, wchodzenia z nimi w różnorakie relacje (w tym romantyczne) i uczestniczenia w przeróżnych uroczystościach, festiwalach i szeroko rozumianym życiu towarzyskim miasteczka (w produkcji można znaleźć kilkaset różnych wydarzeń).

Tryby gry

W Story of Seasons: Pioneers of Olive Town możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest kampania fabularna. Produkcja posiada dwa poziomy trudności – tzw. Normal / Veteran Mode (dedykowany graczom, którzy mają już pewne doświadczenie z tą serią) oraz Seedling Mode (to propozycja dla nowych osób – sprawia, że wszystko jest o około 30% tańsze, a wytrzymałość głównego bohatera wyczerpuje się o połowę wolniej).

Kwestie techniczne

Story of Seasons: Pioneers of Olive Town posiada całkiem ładną, trójwymiarową oprawę graficzną. Grafika nie jest bardzo zaawansowana pod względem technologicznym, ale charakterystyczny, mangowy styl artystyczny (dzięki pastelowym barwom może kojarzyć się m.in. z grami z serii Pokemon czy Animal Crossing) sprawia, że gra prezentuje się przyzwoicie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Story of Seasons: Pioneers of Olive Town

Klasyfikacja PEGI Story of Seasons: Pioneers of Olive Town

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.