Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Star Wars: X-Wing Collector Series (PC)

Star Wars: X-Wing Collector Series PC

Kompilacja przebojowych symulatorów kosmicznych w świecie Gwiezdnych Wojen, poczynając od słynnego X-Winga, przez jego sequel TIE Fighter, aż do pierszej multiplayerowej gry z tej serii X-Wing vs TIE Fighter: Flight School.

Symulacje | FPP | science fiction | Star Wars | kosmiczne | filmy

PC Windows
Okładka Star Wars: X-Wing Collector Series (PC)

producent: Totally Games

wydawca: LucasArts

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15czerwca1998

30czerwca2001

pudełko PL

Star Wars: X-Wing Collector Series to kolejna kompilacja klasycznych symulatorów kosmicznych firmy Lucas Arts. W pakiecie zawarto trzy sztandarowe gry oparte o świat Gwiezdnych Wojen.

Pierwszą z nich jest powstały w 1992 roku Star Wars: X-Wing, w którym walczymy po stronie Rebelii z Imperium Galaktycznym. W grze pilotujemy rebelianckie myśliwce i bombowce, takie jak A-Wing, Y-Wing, B-Wing, a najczęściej oczywiście czteroskrzydłowego X-Wing. Do wykonania jest ponad 120 misji dla pojedynczego gracza zarówno w przestrzeni kosmicznej jak również nad powierzchnią planet i Gwiazdą Śmierci.

Drugą grą jest powstały w 1994 roku sequel X-Wing, Star Wars: TIE Fighter, w którym zmieniamy stronę konfliktu wstępując do wojsk lotniczych Imperium. Teraz pilotujemy szybkie lecz słabo opancerzone myśliwce TIE, walcząc z rebeliantami. Do wykonania jest ponad 100 misji bojowych, w których do wyboru mamy dodatkowo bardzo szybkie TIE Interceptor, ciężkie TIE Bomber lub najpotężniejsze myśliwce TIE Advanced.

Trzecim tytułem z serii X-Wing jest stworzona w 1997 roku gra Star Wars: X-Wing vs TIE Fighter, która jako pierwsza posiadała tryb gry wieloosobowej w sieci lokalnej lub Internecie. W Collection Series dostajemy jedynie wersję demo zwaną Flight School, ograniczającą rozgrywkę do treningu oraz kilku początkowych misji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 3 CD

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79 PLN

Gry podobne do Star Wars: X-Wing Collector Series

Klasyfikacja PEGI Star Wars: X-Wing Collector Series

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Star Wars: X-Wing Collector Series

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Pentium 233MHz, 32MB RAM, akcelerator 3D + wykorzystuje joystick
Imperium LucasArts kontratakuje!
Imperium LucasArts kontratakuje!

wiadomość10 sierpnia 2009

Tytuł newsa z wykrzyknikiem może oznaczać tylko jedno – fani Gwiezdnych Wojen na całym świecie już zaraz będą absolutnie wniebowzięci. Wszak LucasArts na pewno przygotowuje z myślą o nich kolejną rewelacyjną grę na miarę legendarnego już TIE Fightera. Tak? Nie.

Lucas Classic Line wkrótce w sklepach

wiadomość14 czerwca 2001

W przyszły wtorek do sprzedaży trafi aż sześć gier z serii LUCAS CLASSIC LINE. Będą to 2 przygodówki: The Curse of Monkey Island i Grim Fandango oraz 4 gry z serii Star Wars: Rogue Squadron, Jedi Knight Mysteries of the Sith, X-Wing Alliance i X-Wing Collectors Series.