Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2XBOXGCN
Okładka Star Wars: The Clone Wars (PS2)
OkładkaStar Wars: The Clone Wars (PS2)

Star Wars: The Clone Wars

Trzecioosobowa gra akcji, towarzysząca premierze filmu Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów.

Akcji | TPP | science fiction | Star Wars | filmy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Star Wars: The Clone Wars Premiera

28paź2002

GCN

11gru2002

PS2

22kwi2003

XBOX

producent: Pandemic Studios wydawca: LucasArts

Star Wars: The Clone Wars to towarzysząca premierze drugiej części nowej trylogii Gwiezdnych Wojen trzecioosobowa gra akcji na platformę PS2, GCN i XBX, w której wcielając się w Anakina Skywalkera i Obi-Wana Kenobi uczestniczymy w konflikcie pomiędzy Republiką a Konfederacją Niezależnych Systemów. Gra została stworzona na zlecenie koncernu Lucas Arts przez studio Pandemic, znane z takich tytułów, jak Battlezone II czy Dark Reign 2.

Akcja gry toczy się po wydarzeniach znanych z filmu. Podczas misji patrolowej Anakin i Obi-Wan są świadkami ataku oddziałów Konfederacji na Rhen Var – planetę o pozornie niewielkim strategicznym znaczeniu. Okazuje się, że nie nastąpił on bez przyczyny, gdyż tam właśnie znajduje się tajemnicze urządzenie Sithów o nazwie Dark Reaper. Potrafi ono pozyskiwać energię z istot żyjących i koncentrować ją, wykorzystując jako potężną broń. Do naszych bohaterów należeć będzie zapobieżenie aktywowania śmiercionośnej broni, która spowodować może zniszczenie całej galaktyki.

Rozgrywka składa się w sumie z 16 zróżnicowanych misji, które podzielone są na dwa główne segmenty. Większość czasu spędzamy tocząc powietrzne pojedynki za sterami znanych z filmu maszyn, z których każda wyposażona jest w dwa rodzaje broni, przyspieszenie oraz zdolność specjalną. W grze znalazły się jednak również sekwencje, w których kontrolując Anakina bądź Obi-Wana, toczymy klasyczne walki w zwarciu, korzystając z nieodłącznego miecza świetlnego oraz dwóch posiadanych mocy Jedi.

Oprócz kampanii jednoosobowej przewidziano także rozbudowany tryb multiplayer, przeznaczony dla maksymalnie 4 graczy. Do wyboru mamy kilka wariantów rozgrywki, wliczając w to tryby Deathmatch, Conquest oraz kooperacyjny tryb przetrwania, w którym walczymy za bądź to za sterami maszyn lub w sposób tradycyjny. W trybie wieloosobowym, gracze mogą opowiedzieć się po dowolnej stronie konfliktu i korzystać także z pojazdów Konfederacji, niedostępnych w trakcie kampanii.

Tryb gry: single / multiplayer  

Wymagania wiekowe Star Wars: The Clone Wars: 12+

PS2
XBOX
GCN