Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Star Wars: Shadows of the Empire (PC)
OkładkaStar Wars: Shadows of the Empire (PC)

Star Wars: Shadows of the Empire PC

Nowy rozdział Gwiezdnych Wojen, w którym jako najemnik Dash Rendar, musimy powstrzymać niecne plany organizacji Black Sun zgładzenia Luka Skywalker'a, oraz uwolnić zamrożonego Hana Solo z karbonitowej tafli.

Akcji | science fiction | Star Wars | filmy | Xbox Game Pass | EA Play

Star Wars: Shadows of the Empire Premiera PC

10maja1997

pudełko PL

15września1997

producent: LucasArts wydawca: LucasArts wydawca PL: Licomp Empirical Multimedia Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Shadows of the Empire to gra zręcznościowo przygodowa umiejscowiona w świecie Gwiezdnych Wojen. Określana jako zupełnie nowy rozdział sagi, fabuła umiejscowiona została w czasie pomiędzy wydarzeniami z filmów Imperium Kontratakuje a Powrót Jedi. W Shadows of the Empire wcielamy się w rolę zupełnie nowej postaci - najemnika Dasha Rendara, przyjaciela Hana Solo. Rendar musi ochronić Luka Skywalkera przed zagrożeniem ze strony tajnej organizacji księcia Xizora, zwanej Black Sun. Oprócz tego musi uwolnić Hana Solo zamrożonego przez Jabba the Hut w karbonitowej tafli.

Do przejścia mamy dziesięć różnorodnych poziomów, które prowadzą nas przez ciekawie rozwijającą się fabułę z czterema zwrotami akcji. Mamy mieszankę czterech typów rozgrywek, poczynając od przygodówki, bitwy w labiryncie oraz walki na skuterach śnieżnych po kosmiczną strzelankę. Po uwolnieniu Hana Solo i jego Falcona Millennium, dysponujemy ciężko uzbrojonym transportowcem Outraider.

Walki toczą się przeciwko nowym oraz znanym z filmów wrogom, takim jak machiny kroczące AT-AT, imperialnym szturmowcom, gwardzistom, łowcy nagród Boba Fett, dronom IG, myśliwcom TIE czy nawet Gwieździe Śmierci. W uzbrojeniu znajdziemy m.in. blastery, pociski samonaprowadzające, działa pulsacyjne, stunery i disruptory. Wszystkiemu towarzyszy oryginalna muzyka z filmu skomponowana przez Johna Williamsa. Napotkamy również zupełnie nowe postacie, pojazdy i lokacje, jak podziemia Imperial City, pałac Xizora czy port kosmiczny na Gall.

  • Doskonała grafika wykorzystująca akceleratory 3D, realistycznie odzwierciedlająca świat Gwiezdnych Wojen.
  • Nowy wątek fabularny z nowymi bohaterami i miejscami, rozgrywający się po wydarzeniach opowiedzianych w Imperium Kontrataku, a przed Powrót Jedi.
  • Pięć typów rozgrywki przy pomocy różnych pojazdów i statków kosmicznych, od skuterów śnieżnych i plecaków rakietowych po ciężki transportowiec Outraider.
  • Znane z filmów miejsca, jak Mos Eisley czy lodowa planeta Hoth, oraz nowe lokacje: podziemia Imperial City, pałac Xizora, port kosmiczny na Gall, złomowisko Ord Mantel.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 135 głosów czytelników.

Star Wars: Shadows of the Empire cena w dniu premiery: 99 PLN

Wymagania wiekowe Star Wars: Shadows of the Empire: Odpowiednia dla każdego wieku.

Star Wars: Shadows of the Empire Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 166MHz
  • 32MB RAM
  • akcelerator 3D + wykorzystuje joystick