Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS5PS4PS1
Okładka Star Wars: Demolition (PS5)
OkładkaStar Wars: Demolition (PS5)

Star Wars: Demolition

Osadzona w uniwersum Gwiezdnych wojen gra akcji, w której gracz przejmuje kontrolę nad jedną z kilkunastu postaci sterujących różnorodnymi pojazdami i toczy boje na zamkniętych arenach. Celem zabawy jest wyeliminowanie wszystkich oponentów.

Akcji | TPP | science fiction | Star Wars | na 2 osoby | reedycje/remastery/remaki | podzielony/wspólny ekran | PS Plus Premium

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Star Wars: Demolition Premiera

12lis2000

PS1

17sty2023

PS4 PS5

Star Wars: Demolition to gra akcji, w której gracz przejmuje kontrolę nad pojazdami i postaciami znanymi z Gwiezdnych wojen i za ich pomocą walczy z innymi na specjalnie zaprojektowanych arenach. Produkcja została stworzona przez studio Luxoflux, mające na swoim koncie oparte o podobny schemat rozgrywki Vigilante 8 oraz Vigilante 8: Second Offensive.

Po ponad 20 latach od premiery na PlayStation gra trafiła do katalogu PS Plus Premium.

Fabuła

Pretekstem do zabawy w Star Wars: Demolition jest zakaz, jakim Imperium obłożyło wyścigi ścigaczy. Chcąc wypełnić powstałą w ten sposób lukę, Jabba organizuje zupełnie nowe, znacznie niebezpieczniejsze zawody – pojedynki na śmierć i życie między zawodnikami korzystającymi z opancerzonych pojazdów.

Mechanika

Star Wars: Demolition pozwala na wcielenie się w jednego z trzynastu grywalnych zawodników i toczenie walk na ośmiu arenach. Wśród grywalnych postaci znajduje się między innymi korzystający wyłącznie z plecaka odrzutowego Boba Fett, Sith Darth Maul oraz piloci pojazdów takich jak AT-ST czy czołg Federacji Handlowej.

Celem zabawy jest zniszczenie wszystkich oponentów i zostanie posiadaczem ostatniego sprawnego wehikułu na arenie. Osiągnięcie tego zadania ułatwia zdobywanie szeregu rozsianych po polu bitwy wzmocnień, takich jak ulepszenie broni, tarcza czy urządzenie maskujące.

Tryby gry

Produkcja oferuje cztery tryby, z czego każdy może być uruchomiony samotnie bądź razem z innym graczem. Tournament to główny punkt zabawy, w którym gracz musi wygrać szereg meczy o rosnącym poziomie trudności. Battle Mode umożliwia samodzielne ustawienie parametrów zabawy. High Stakes urozmaica zabawę o pierwiastek hazardowy, przed każdym meczem pozwalając na obstawianie wyników spotkania. Ostatni wariant zabawy, Hunt-a-Droid, pozwala na szkolenie zdolności strzeleckich poprzez eliminowanie droidów imperialnych.

Ostatnia modyfikacja 26 stycznia 2023

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1 - 2  

Wymagania wiekowe Star Wars: Demolition: 12+

PS1
PS4
PS5