Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS1
Okładka Star Wars: Demolition (PS1)

Star Wars: Demolition PS1

Osadzona w uniwersum Gwiezdnych wojen gra akcji, w której gracz przejmuje kontrolę nad jedną z kilkunastu postaci sterujących różnorodnymi pojazdami i toczy boje na zamkniętych arenach. Celem zabawy jest wyeliminowanie wszystkich oponentów.

Akcji | Star Wars | multiplayer

Sony PlayStation 1
Okładka Star Wars: Demolition (PS1)

producent: Luxoflux

wydawca: LucasArts

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS1:

12listopada2000

Star Wars: Demolition to wydana na platformę PS1 gra akcji, w której gracz przejmuje kontrolę nad pojazdami i postaciami znanymi z Gwiezdnych wojen i za ich pomocą walczy z innymi na specjalnie zaprojektowanych arenach. Produkcja została stworzona przez studio Luxoflux, mające na swoim koncie oparte o podobny schemat rozgrywki Vigilante 8 oraz Vigilante 8: Second Offensive.

Fabuła

Pretekstem do zabawy w Star Wars: Demolition na PS1 jest zakaz, jakim Imperium obłożyło wyścigi ścigaczy. Chcąc wypełnić powstałą w ten sposób lukę, Jabba organizuje zupełnie nowe, znacznie niebezpieczniejsze zawody – pojedynki na śmierć i życie między zawodnikami korzystającymi z opancerzonych pojazdów.

Mechanika

Wydane na platformę PS1 Star Wars: Demolition pozwala na wcielenie się w jednego z trzynastu grywalnych zawodników i toczenie walk na ośmiu arenach. Wśród grywalnych postaci znajduje się między innymi korzystający wyłącznie z plecaka odrzutowego Boba Fett, Sith Darth Maul oraz piloci pojazdów takich jak AT-ST czy czołg Federacji Handlowej.

Celem zabawy jest zniszczenie wszystkich oponentów i zostanie posiadaczem ostatniego sprawnego wehikułu na arenie. Osiągnięcie tego zadania ułatwia zdobywanie szeregu rozsianych po polu bitwy wzmocnień, takich jak ulepszenie broni, tarcza czy urządzenie maskujące.

Tryby gry

Produkcja oferuje cztery tryby, z czego każdy może być uruchomiony samotnie bądź razem z innym graczem. Tournament to główny punkt zabawy, w którym gracz musi wygrać szereg meczy o rosnącym poziomie trudności. Battle Mode umożliwia samodzielne ustawienie parametrów zabawy. High Stakes urozmaica zabawę o pierwiastek hazardowy, przed każdym meczem pozwalając na obstawianie wyników spotkania. Ostatni wariant zabawy, Hunt-a-Droid, pozwala na szkolenie zdolności strzeleckich poprzez eliminowanie droidów imperialnych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 CD

Gry podobne do Star Wars: Demolition

Wymagania wiekowe Star Wars: Demolition

12+