Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS3X360
Okładka Star Trek: The Original Series - Who Wants To Be A Millionaire? (PS3)

Star Trek: The Original Series - Who Wants To Be A Millionaire?

Rozszerzenie gry Who Wants To Be A Millionaire? Special Edition, opartej na popularnym teleturnieju znanym w naszym kraju pod nazwą „Milionerzy”, w którym gracze odpowiadają na pytania związane z oryginalnym telewizyjnym serialem Star Trek.

Logiczne

Okładka Star Trek: The Original Series - Who Wants To Be A Millionaire? (PS3)

data premiery gry:

22lut2012

PS3 X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Star Trek: The Original Series - Who Wants To Be A Millionaire? jest specjalnym rozszerzeniem gry Who Wants To Be A Millionaire? Special Edition, w całości dedykowanym oryginalnemu telewizyjnemu serialowi Star Trek, nadawanemu w latach 1966-1969. Podobnie jak pozostali przedstawiciele serii, stworzony przez studio Dublesix tytuł odtwarza w wirtualnych warunkach przebieg teleturnieju znanego w Polsce pod nazwą Milonerzy. Gracze wcielają się więc w uczestników zabawy, której zasady nie różnią się od tego co możemy zobaczyć na ekranach telewizorów.

Naszym zadaniem jest udzielenie poprawnej odpowiedzi na testowe pytania sprawdzające wiedzę. W trakcie rozgrywki mamy do dyspozycji trzy klasyczne tzw. koła ratunkowe, czyli podpowiedzi i wskazówki, mogące doprowadzić nas do poprawnego rozwiązania pytania. Pierwszym jest odrzucenie dwóch spośród czterech zaproponowanych odpowiedzi, drugim możliwość zapytania wirtualnej publiczności w studiu o wskazówki dotyczące problemu nad, którym się głowimy, a trzecim sposobność rozmowy z przyjacielem, mogącym rozjaśnić nasze ewentualne wątpliwości. Twórcy przygotowali ponad 600 pytań o różnym stopniu trudności, począwszy od wyjątkowo łatwych, na które odpowie większość osób mających chociażby przelotną styczność ze Star Trekiem, skończywszy na takich, które sprawią problem nawet największym fanom tego serialu.

Gra poza rozgrywką w trybie singleplayer oferuje także możliwość wspólnej zabawy dla maksymalnie czterech osób. Niestety, tryb multiplayer nie wspiera gry przez sieć, a jedynie rozgrywkę lokalną przy jednej konsoli. Tytuł posiada również internetową tablicę wyników, na której porównamy nasze dokonania z osiągnięciami największych startrekowych fachowców.

Wirtualne studio teleturnieju zostało zbudowane w taki sposób, by jak najwierniej przypominało mostek statku Enterprise. Gracze mogą wybierać spośród jednego z czterech tematycznych awatarów, których używać będą w czasie zabawy: czarnoskórej porucznik Uhury, wolkańskiego oficera, federacyjnego kadeta oraz zielonoskórej kosmitki z Oriona. Producenci dodatkowo zadbali, by w czasie turnieju towarzyszyła nam muzyka i dźwięki dobrze znane z małego ekranu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Gry podobne do Star Trek: The Original Series - Who Wants To Be A Millionaire?

Wymagania wiekowe Star Trek: The Original Series - Who Wants To Be A Millionaire?

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Star Trek: The Original Series - Who Wants To Be A Millionaire?

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PS3
X360