Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4PC
Okładka Square Heroes (PS4)
OkładkaSquare Heroes (PS4)

Square Heroes

Zręcznościowa produkcja twórców gry niezależnej Square Off. Square Heroes przeznaczone jest do zabawy w trybie wieloosobowym i umożliwia wspólną rozgrywkę użytkownikom różnych platform. Gracze wcielają się w stworki, które są genetycznie zaprogramowanymi maszynami do zabijania.

Zręcznościowe | elementy RPG | 2D | funkcje cross-platform | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Square Heroes Premiera

9kwi2015

PC

1mar2016

PS4

Square Heroes na PS4 i PC to zręcznościowa produkcja australijskiego Gnomic Studios. Założony w 2009 roku zespół znany jest ze Square Off, które pod koniec 2009 roku pojawiło się na platformie Xbox Live Indie Games.

Fabuła

Tytuł przeznaczony jest do zabawy w multiplayerze, więc fabuła nie odgrywa w nim większej roli. Gracze wcielają się w stworka, który jest genetycznie zaprogramowaną maszyną do zabijania. Jego pierwotnym celem było uratowanie ludzkości, a teraz walczy z innymi podobnymi postaciami w turnieju Galactic Hero's Tournament.

Mechanika

Produkcja przeznaczona jest do zabawy w multiplayerze. Deweloperzy umożliwili zarówno rozgrywkę lokalną, jak i przez sieć oraz zmagania z botami, czyli przeciwnikami sterowanymi przez sztuczną inteligencję. Ponadto Square Heroes zostało zaprojektowane z myślą o wysokich pingach. Rozgrywka nie jest więc niesamowicie dynamiczna, ale za to nie ma większych problemów z lagami.

Zasady zabawy są bardzo proste. Przed spotkaniem wybieramy ekwipunek z około 30 rodzajów broni. Musimy wyposażyć się w pięć narzędzi mordu – broń ręczną (np. toporek), lekką broń palną (pistolet, kusza itd.), średnią broń palną (strzelba, miotacz ognia), ładunek wybuchowy i specjalny przedmiot, np. atomówkę. Spotkanie zaczynamy z wybraną bronią z pierwszego poziomu, ale zabijając przeciwników zdobywamy pieniądze, za które nabywamy gadżety z kolejnych leveli. Ponadto nasza postać zdobywa też doświadczenie, dzięki któremu odblokowujemy nowe narzędzia mordu, wpływamy na statystki bohatera itd.

Tryby gry

Square Heroes na PS4 i PC oferuje możliwość zabawy w ośmiu trybach. Są to: Deathmatch, Gnome Hunt, Last Alive, Kingslayer, Team Gnome Hunt, Team Deathmatch, Team Last Alive oraz Survival.

Inne

Jest to jedna z produkcji pozwalających na zabawę międzyplatformową. Osoby grające na PlayStation 4 mogą mierzyć się z użytkownikami wersji PC. W edycji konsolowej można jednak zablokować wyszukiwanie zawodników tylko do tych bawiących się na sprzęcie firmy Sony.

Tryb gry: multiplayer  

Wymagania wiekowe Square Heroes: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
PS4