Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowe3DSX360PSV
Okładka SpongeBob: HeroPants (3DS)
OkładkaSpongeBob: HeroPants (3DS)

SpongeBob: HeroPants

Pełna akcji platformówka z elementami logicznymi, stworzona na licencji serialu SpongeBob Kanciastoporty i stanowiąca kontynuację filmu The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water.

Zręcznościowe | filmy animowane | platformówki 3D | elementy logiczne

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

SpongeBob: HeroPants Premiera

3lut2015

X360 PSV 3DS

Gry podobne do SpongeBob: HeroPants

Rayman 3D

Super Mario 3D Land

SpongeBob SquigglePants

SpongeBob: HeroPants to zręcznościowa platformówka, kładąca główny nacisk na akcję oraz proste, logiczne łamigłówki. Tytuł w oczywisty sposób nawiązuje do popularnej kreskówki o sympatycznej gąbce oraz filmu The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water, podczas przygód kierujemy więc szóstką najpopularniejszych bohaterów znanych z ekranu. Za produkcję wersji na Xboksa 360 odpowiada studio Behaviour Interactive.

Akcja SpongeBob: HeroPants rozgrywa się bezpośrednio po wydarzeniach z kinowego przeboju, tym razem jednak całość wydarzeń skupia się na podwodnym świecie. Bikini Dolne – miasto, w którym zamieszkują nasi bohaterowie, staje się ofiarą wyobraźni tytułowego SpongeBoba. W umyśle gąbkowatego herosa metropolia na dnie oceanu przekształca się w swoją ponurą i wyniszczoną wersję, co niestety znajduje zresztą swoje odbicie w rzeczywistości. Niegdyś piękne i kolorowe miejsce zaczynają nawiedzać dziwaczne stwory, a wszystko to za sprawą czarodziejskiej kartki papieru, na której każdy zapisany koszmar staje się jawą.

Aby przywrócić porządek, gracz wciela się kolejno w sześć charakterystycznych dla serii postaci. Oprócz SpongeBoba są to także Patryk, Skalmar, Sandy, Pan Krab oraz Plankton. Każdy z protagonistów może również przekształcić się w swoją superbohaterską formę, w której zyskuje dodatkowe umiejętności. Te będą im z kolei niezbędne do rozwiązania szeregu zagadek oraz zręcznościowych wyzwań jakie czekają ich podczas przygód. Wszystkie z nich rozgrywają się na jednej z dwunastu unikalnych plansz, które zostały podzielone na według motywu przewodniego na trzy kategorie – prehistoryczne, strefa wojny oraz kraina wyobraźni.

SpongeBob: HeroPants w wersji na Xboksa 360 oferuje prostą, ale nawiązującą do tradycji marki oprawę graficzną. Wszystkie światy pomimo zniszczenia są niezwykle barwne, a całość utrzymana jest w charakterystycznej, komiksowo-bajkowej konwencji okraszonej dużą dawką humoru.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI SpongeBob: HeroPants

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
X360
PSV
3DS