Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPSP
Okładka Spinout (PSP)
OkładkaSpinout (PSP)

Spinout PSP

Spinout to swoista gra wyścigowa, przenosząca użytkownika do wirtualnego świata, mieszczącego się na wysokości kilkuset metrów. Zadanie polega na sterowaniu ogromną kulą (zwaną Xorbem), przemieszczającą się wzdłuż rozstawionych platform.

Wyścigi | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Spinout Premiera PSP

21marca2008

producent: Icon Games wydawca: Ghostlight Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Spinout to swoista gra wyścigowa, przenosząca użytkownika do wirtualnego świata, mieszczącego się na wysokości kilkuset metrów. Zadanie polega na sterowaniu ogromną kulą (zwaną Xorbem), przemieszczającą się wzdłuż rozstawionych platform. Poruszając się po poszczególnych trasach, nie można zbytnio koncentrować się na malowniczym widoku, gdyż łatwo można spaść, a zderzenie z ziemią nie należy do najprzyjemniejszych doznań.

Z niniejszej pozycji najwięcej uciechy czerpie się w trakcie zabawy wieloosobowej poprzez Wi-Fi. Developerzy pozwolili stanąć w szranki nawet czterem użytkownikom jednocześnie. Przemierzając dziewięć w pełni interaktywnych środowisk, zalicza się pięćdziesiąt tras. Mierząc się w różnych konkurencjach, zawodnicy wykorzystują przeciwko sobie szeroki arsenał broni. Ponadto gracze sprawdzają swoje siły w potyczkach na czas. W zdobyciu tytułu najlepszego pomaga opanowanie kilku nieco ryzykownych ruchów i manewrów oraz niebezpiecznych wyskoków, przydających się na ostrych zakrętach czy w spotkaniu z dziurą na drodze.

Wykorzystując specjalne opcje użytkownik tworzy własną kulę - w tym celu zaimplementowano szerokie, bo dwumilionowe spektrum możliwości jej unikalnego wyglądu. Na tym jednak nie koniec, gdyż sukcesywne zaliczanie kolejnych etapów zabawy, odblokowuje bonusy. Zawierają one zarówno nowe skiny i style wyglądu Xorba, jak również specjalny ekwipunek dla gracza i nowe trasy wyścigów.

Przy kreowaniu kuli należy wziąć poprawkę na to, iż każdorazowe odbicie od przeszkód powoduje odgniecenie na jej powierzchni. Wchodzenie w interakcje ze środowiskiem nadaje całej zabawie realności i wiarygodności. Wrażenie to dodatkowo potęguje oprawa wizualna i liczne spektakularne efekty.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 UMD

Klasyfikacja PEGI Spinout

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Spinout Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB