Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSP
Okładka Speedball 2: Evolution (PSP)
OkładkaSpeedball 2: Evolution (PSP)

Speedball 2: Evolution PSP

Speedball 2: Evolution to gra zręcznościowa stanowiąca remake tytułu wydanego w latach 80. ubiegłego wieku na komputerach 8-bitowych. Gracz ma okazję wziąć udział w rozgrywkach futurystycznego sportu – speedballa i pokierować poczynaniami zawodników wybranej drużyny.

Zręcznościowe | science fiction | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Speedball 2: Evolution Premiera PSP

4października2011

producent: Tower Studios wydawca: Tower Studios Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gra Speedball 2 zaliczana jest do klasycznych tytułów z epoki 8-bitowców. Na przestrzeni lat różne studia deweloperskie z lepszym lub gorszym skutkiem próbowały odświeżyć hit sprzed lat. Udało się to deweloperom z firm Vivid Games oraz Tower Studios, których wsparli twórcy oryginału – ekipa The Bitmap Brothers. Remake przygotowany został z myślą o smartonach, jednak z czasem doczekał się również konwersji na konsolę PlayStation Portable.

Tłem fabularnym dla Speedball 2: Evolution są rozgrywki w futurystycznej, zespołowej dyscyplinie sportowej, stanowiącej miks elementów piłki ręcznej, futbolu amerykańskiego, hokeja. Gracz kieruje poczynaniami zawodników, którzy biorą udział w widowiskowych meczach Speedballa.

Same reguły tej fikcyjnej dyscypliny są dosyć zagmatwane. Punkty zdobywa się po wrzuceniu piłki do bramki konkurencyjnej drużyny, ale także za powalenie rywala na boisku albo użycie specjalnego przełącznika. Mecze prowadzone są z podziałem na dwie części, z których każda trwa 90 sekund. W rzeczywistości czas zabawy jest nieco dłuższy z uwagi na powtórki prezentowane po widowiskowych akcjach.

Twórcy Speedball 2: Evolution starali się zachować podstawowe mechanizmy rozgrywki pierwowzory, wzbogacając je jednak o szereg nowych elementów. W grze dostępnych jest łącznie 336 zawodników grających w 28 zespołach i zmagających się na 6 boiskach ulokowanych na czterech różnych planetach.

Gra oferuje dziewięć trybów zabawy – począwszy od szybkich meczy i turniejów, aż po rywalizację multiplayer. Najbardziej rozbudowanym jest kampania główna – Career mode, pozwalająca na sprawdzenie swoich sił w roli menedżera drużyny speedballowej. Gracz nie tylko kieruje poczynaniami zawodników na boisku, ale także dba o politykę transferową, prowadzi treningi, kupuje odpowiednie wzmocnienia i dopalacze.

Od strony audio-wizualnej Speedball 2: Evolution nie odbiega od standardów podobnych produkcji dostępnych w usłudze PSP Minis. Na uwagę zasługuje fakt, że autorzy niemal na każdym kroku starali się podkreślić nawiązania do pierwowzoru sprzed ponad ćwierćwiecza.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Speedball 2: Evolution: Odpowiednia dla każdego wieku.

Speedball 2: Evolution Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • PSP Minis