Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS4XONESwitch
Okładka Speed 3: Grand Prix (PC)
OkładkaSpeed 3: Grand Prix (PC)

Speed 3: Grand Prix

Zręcznościowe wyścigi, w których zasiadamy za kierownicami bolidów i bierzemy udział w widowiskowych zmaganiach na torze. Speed 3: Grand Prix wyróżnia się za sprawą przystępnego modelu jazdy; produkcja kładzie też nacisk na eliminację oponentów niczym w serii Burnout.

Wyścigi | samochodowe | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Speed 3: Grand Prix Premiera

6lis2020

XONE

10lis2020

Switch PS4

16gru2021

PC

Speed 3: Grand Prix jest zręcznościową grą wyścigową, która ponad realizm stawia przystępny model jazdy i widowiskową rozgrywkę. Produkcja została opracowana przez firmę Lion Castle Entertainment.

Mechanika

W Speed 3: Grand Prix bierzemy udział w wyścigach samochodowych toczonych w rozmaitych zakątkach świata. Trasy zróżnicowano zarówno pod kątem wizualnym, jak i technicznym. O zwycięstwo walczymy między innymi na rozległych amerykańskich pustkowiach, pośród brytyjskiej wiejskiej zabudowy, na profesjonalnym niemieckim torze czy wreszcie na wąskich i krętych ulicach Tokio. Jako że walka o to, kto jako pierwszy przekroczy linię mety, jest zacięta, na torach często dochodzi do widowiskowych kraks. Choć eliminacja oponenta, której towarzyszy efektowna eksplozja, może wydawać się skutecznym sposobem na zwycięstwo, należy mieć się na baczności, gdyż nasze auto również nie jest niezniszczalne; gdy jego pasek życia skurczy się do zera, my również możemy stanąć w płomieniach.

Podczas zabawy zasiadamy przede wszystkim za kierownicami samochodów wyścigowych o otwartym nadwoziu, które pomimo braku licencji przywodzą na myśl bolidy wykorzystywane w Formule 1 lub serii IndyCar. Na odblokowanie czekają jednak bonusowe pojazdy pokroju aut sportowych i muscle carów, egzotycznych supersamochodów oraz hot rodów.

Tryby gry

Speed 3: Grand Prix pozwala na zabawę w pojedynkę lub multiplayerową rozgrywkę na podzielonym ekranie. Oprócz kariery, w której z sezonu na sezon walczymy o światową sławę, na sprawdzenie czekają pojedyncze wyścigi oraz tryb Ghost Mode, gdzie ścigamy się z „duchami” ze swoich najlepszych przejazdów, starając się pobić własne rekordy.

Kwestie techniczne

Speed 3: Grand Prix posiada oprawę graficzną przyzwoitej jakości. Podobać się mogą zarówno szczegółowe modele samochodów oraz różnorodne trasy, jak i eksplozje towarzyszące eliminacji konkurentów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Speed 3: Grand Prix cena w dniu premiery: 71,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Speed 3: Grand Prix

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Speed 3: Grand Prix Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-7100T 3.4 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 1050 Ti lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows 10 64-bit
PS4
XONE
Switch
PC